اگزمای مجرای گوش | درمان اگزمای گوش

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید: 

اگزمای مجرای گوش | درمان اگزمای گوش

اگزمای گوش چیست؟

اگزمای مجرای گوش می تواند باعث تحریک پذیری، خارش و گاه دردناکی پوست کانال گوش شود . اگزمای مجرای گوش می تواند از یک التهاب کوچک پوستی تا التهاب، خشکی و آسیب عمیق پوستی متفاوت باشد . این مشکل در پوست بسیاری از نقاط بدن ممکن است رخ دهد . به همین ترتیب در ناحیه ی گوش انسان و بیشتر در قسمت کانال گوش، پوست اطراف گوش، ناحیه ی اتصال گوش به صورت و ناحیه گردن ممکن است رخ دهد. التهاب و اگزمای کانال گوش خارجی علل متعددی دارد. نکته ی قابل توجه ایت است که بهتر است تمرکزمان را بر پیشگیری به ابتلا بگذاریم. و در صورت ابتلا، در همان مراحل اولیه در جهت درمان سریع اقدام کنیم . در غیر اینصورت ممکن است مشکل گسترش یافته و نقاط بیشتری را درگیر کرده و اگزما بدتر شود .

انواع اگزمای گوش

اگزمای مجرای گوش انواع مختلفی دارد که بررسی چند مورد از آن می پردازیم .

اگزما اتوپیک :

در این نوع اگزما پوست پشت گوش معمولا دچار قرمزی، خشکی و پوسته پوسته می شود. به همین دلیل براحتی آماده ی عفونی شدن و جذب آلودگی است بخصوص اگر مرطوب و خیس باقی بماند . در این نوع اگزما معمولا پوست ناحیه ی اتصال دهنده ی گوش و صورت نقطه ی بعدی میباشد که دچار اگزما شده و اگزمای این نقطه دردناک می باشد . و پس از آن براحتی ممکن است آلودگی را جذب کرده و کم کم بر پوست نواحی دیگر اثر بگذارد .

اگزما درماتیت یا سبوریک :

اگزما سبوریک یا درماتیک در مناطقی از بدن که در آن غدد سباسه و جود دارد رخ می دهد، از جمله گوش، پوست سر و تنه وجود دارد. در خفیف ترین حالت، درماتوم ها به سادگی سبب پوسته پوسته شدن و قرمزی در ورودی  کانال گوش خارجی می شود. در شکل های شدید تر آن، قرمزی و شکاف های عمیق در کانال گوش گسترش میابد و به خارج گوش گسترش میابد و پوست سر و گردن را تحت تاثیر قرار میدهد . نوعی اگزما وجود دارد که بر روی افراد مسن تاثیر می گذارد. گوش در معرض آسیب پذیری در تغییرات آب و هوایی میباشد که منجر به خشکی ، پوسته پوسته شدن و خارش پوست میشود . عوامل ایجاد کننده ی این نوع اگزما : شستشوی بیش از حد ، هوای سرد و مرطوب ، شرایط محیطی و آب و هوایی خاص .

درماتیت تماسی :

شرایطی که به دلیل تحریک پوستی توسط مواد حساسیت زا رخ میدهد . تماس مخاطی با مواد حساسیت زا موجب می شود سطح پوست قرمز شده و خارش بگیرد . نمونه هایی از مواد شیمیایی که می تواند موجب خارش و ایجاد مشکل شود شامل شامپوها ، ژل مو ، اسپری مو ، صاف کننده های مو و عطر است . موها و وسایل مصنوعی ، رنگ مو ، کلاه ها و وسایل حمام ، سنجاق ها و گیره های مو ، گوشواره ها و  وسایل بدلی ( بخصوص نیکل که ایجاد حساسیت در بسیاری از افراد میکند ) و .... نیز احتمال ابتلا را در افراد دارای حساسیت بیشتر می کند . همچنین برخی داروهای موضعی نیز ممکن است حساسیت زا باشند . مواد حساسیت زا از طریق نوک انگشتان نیز میتوانند به گوش وارد شوند . ( بطور مثال لاک ناخن ، رزین گیاه و .... )

 

درمان اگزما گوش | اگزمای گوش

سوراخ کردن گوش

معمولا سوراخ کردن گوش باعث اگزما نمی شود مگر در مواقع خاص ، اما احتمال اینکه فرد بعدا دچار مشکل شود وجود دارد . مثلا بخاطر استفاده از گوشواره های بدلی .

درمان زخم اگزمای گوش

درمان اگزما گوش بستگی به علت و نوع اگزما دارد که باید در گام اول علت آن تشخیص داده شود . با توجه به نوع بیماری، درمان هایی مثل استروئیدهای موضعی و پمادهای خاص مورد استفاده قرار می گیرد . دقت کنید که پمادهای مخصوص درمان اگزما را در کانال گوش و پوست گوش خود فشار ندهید و فقط به آرامی آنرا بمالید .

پیشگیری از اگزما گوش

اگر مشکوک به آلرژی و احتمال رخداد اگزما هستید ، موارد مراقبت های بهداشتی لازم را حتما رعایت کنید و در صورت مشکوک بودن به بیماری به متخصص مربوطه مراجعه نمایید .

تمیز کردن گوش ها و مراقبت از آنها

هرگز سعی نکنید بیش از حد گوش هایتان را شسته یا ماساژ دهید ، زیرا اینکار پوست مجرا و گوش را آسیب پذیر کرده و احتمال ابتلا به بیماری افزایش میابد . هرگز نگذارید آب و رطوبت در گوش هایتان بماند و آنرا با شدت کم سشوار خشک کنید . هنگامی که به شنا می روید ، حتما از گوش گیرهای مخصوص استفاده کنید تا آب به درون مجرای گوشتان نفوذ نکند . قالب های مخصوص کانال گوش شما که توسط متخصص شنوایی یا ادیولوژیست ها ارائه می شود ، به دلیل آنکه مخصوص گوش های شما ساخته شده است بسیار مناسب می باشد . پوست مبتلا به اگزما آمادگی ابتلا به انواع عفونت ها و جذب باکتری را دارد زیرا پوست بسیار آسیب پذیر شده است و خشکی و خراش های روی پوست احتمال ابتلا به عفونت ها را افزایش می دهد. که این آلودگی  و عفونت ممکن است منجر به مشکلات شنوایی شود و حتی در موارد کمتر ، تجمع خشکی ها، پوسته پوسته ها و عفونت می تواند موجب ایجاد حس کیپی و پری گوش شود . معمولا در این شرایط تخلیه ی کانال گوش ، توسط پزشک انجام می شود .

راهنمای انتخاب سمعک مناسب   /  راهنمای خرید سمعک  /  لیست قیمت انواع سمعک


تعداد نظرات: 38
 یاسمن علیان۱۳۹۹/۶/۹ , 01:31 ق.ظ 

سلام من گوشم حدود دو سه هفتست که خارش شروع شده بود و اوایل فقط میخارید و کم کم خارشاش بدتر شد و منم از درون خاروندم‌و گفتم شاید جرمه دربیارم و دکتر رفتم گفت گوشت بشدت خشکه و مثل بیابون میمونه از خشکی و قطره بتامتازون و الکل بوریکه داد ولی تا الکل بوریکه رو ریختم وحشتناک گوشم منقبض شد و کیپ شد و دیگه بعد دوباره ریختن ترسیدم و نریختم،چون قبل ریختنش خیلی استرس میگرفتم و گریم میگرفت،بتامتازونم بخاطر عوارضش که زده بود ممکنه آسیب به عصب شنوایی بزنه ترسیدم و نریختم و گفتم دکترم و عوض کنم،بنظرتون مشکل چیه؟؟من میترسم قطره بریزم بخاطر درد و انقباض شدیدی که میگیره و نمیدونم چیکار کنم

 مدیر سایت۱۳۹۹/۷/۴ , 08:00 ب.ظ 

سلام. اگر هنگام ریختن قطره گوش درد و سوزش احساس میکنید مجدد استفاده نشود.

 امید سعیدی۱۳۹۹/۳/۴ , 11:54 ب.ظ 

با سلام پشت گوشم خیلی پوست پوستی شده ولی نه خارش داره نه درد لطفا راهنمایی کنید

 مدیر سایت۱۳۹۹/۳/۹ , 12:15 ب.ظ 

با سلام. از کرم های مرطوب کننده قوی استفاده کنید.

 رضا۱۳۹۹/۲/۲۵ , 06:18 ب.ظ 

دکتر جان منم میتونم به همه بگم به پزشک مراجعه کن لطفا راهنمایی درمانی کنید، برای خشکی و اگزمای گوش چه پمادی استفاده کنیم

 مدیر سایت۱۳۹۹/۳/۹ , 01:06 ب.ظ 

نوع دارو معرفی نمیشه بخاطر اینکه بدون معاینه نمیشه نظر داد و نوع درمان با توجه به شدت ضایعه می‌تواند موضعی، خوراکی یا تزریقی باشه. ضمن اینکه گاهی با عفونت ‌و قارچ همراه است. در کل برای اگزماهای ساده مرطوب کننده های قوی بسیار مناسب هستند.

 اسدی ۱۳۹۹/۲/۲۵ , 02:16 ق.ظ 

داخل گوش پسرم جایی که قابل دیدن هست یه سیاهی دیدم بعد دقیق شدم دیدم زخمه که داخل گوشته وخشک شده دلیلش چی میتونه باشه ؟خیلی عمیقه اون قسمتی ک داخل گوشتش هست

 مدیر سایت۱۳۹۹/۳/۹ , 01:10 ب.ظ 

سلام. ممکنه در اثر فرو کردن جسم خارجی در گوش، پوست مجرای گوش زخم شده باشد. در کل دستکاری نشود.

 فائزه۱۳۹۹/۲/۲۰ , 07:37 ب.ظ 

سلام یک ماه پیش گوش درد گرفتم که خیلی شدید نبود داروی میکساکورت و سیپلکس استفاده کردم خوب بود بعد 4 روز درد همراه خارش ایجاد شد سیپلکس و بتازونیت استفاده کردم باز درد و خارش بعد از چند روز ایجاد شد دارو را قطع کردم با یک قرص بروفن درد قطع شد ولی هر چند روز یک بار برمیگرده درد همراه خارش . مخصوصا بعد از حمام

 مدیر سایت۱۳۹۹/۳/۹ , 01:37 ب.ظ 

سلام. احتمال عفونت قارچی وجود داره. ضمن اینکه بعد از حمام گوش حتما باید با دمای کم سشوار کامل خشک شود.

 نیلوفر دلجوان۱۳۹۹/۲/۸ , 02:14 ب.ظ 

سلام روزتون بخیر من چهل و یک سالم هست الان یه ماه که وقتی گوشم احساس خارش میکنه وقتی با گوش پاک کن میخواهم یکم تمیزش کنم میبینم گوش راستم جرمش کامل سیاه هست انگار گوش پاک کن و به مدادسیاه کشیده باشی یه مدت گوشهام با اینکه میخارید تمیز نکردم اما بعد اینکه از شدت خارش تمیز کردم دیدم سیاهیش بیشتر شده تو این یک ماه سر دردهای شدید هم در سمت راست سرم داشتم ممنون از توضیحاتتون ایمیل: متن نظر: کد امنیتی:(*)    امتیاز دهید:

 مدیر سایت۱۳۹۹/۲/۸ , 09:20 ب.ظ 

سلام. استفاده از گوش‌پاک‌کن به علت آسیب رساندن احتمالی به گوش و ایجاد حساسیت توصیه نمیشه. ضمن اینکه جرم گوش رنگ‌های مختلفی داره. در مورد سردرد هم باید ویزیت و معاینه بشید.

 ریحانه موسوی۱۳۹۹/۲/۶ , 03:18 ب.ظ 

سلام ببخشید من نزدیک دوساله از درماتیت رنج میبرم و مدام گوش هام میخاره و پوست پوست میشه و چرکی میشه و بعضی وقتا هم ک شدید میشه زخم میشه دکتر گوش هم رفتم و هردفعه قطره میده و گوش شستشو میده ولی اصلا خوب نمیشم که هیچ از داخل گوش ب کل گوشم هم پخش شده.. چکار کنم؟

 حسن زکی زاده۱۳۹۹/۲/۵ , 02:42 ب.ظ 

سلام ؛ خسته نباشید میدونم خوندن این متن خیلی حوصله میخواد ولی خواهشا بخونید من از ۷ سال پیش هر 8 ماهی یه بار سرگیجه می شدم و معمولا بعد از ۳ الی چهار روز خوب ِ خوب میشدم اما اخیرا سر گیجه ها با فاصله زمانی خیلی کم تری رخ میدن و یه کم با سرگیجه های قبلی متفاوت هستن ..... یعنی مثل اون قدیم احساس سرگیجه واقعی که همه چیز دور سرم می گشت رو ندارم و یه جورایی شبیه سرگیجه وضعیتی هستش! از طرفی ۵ سال پیش یه روز از خواب بیدار شدم و دیدم که دو بینی هم دارم !!! رفتم دکتر چشم پزشک گفت چشمات استیگماته ... یه عینک بهم داد اما بدرد دو بینی نخورد و دوبینی بعد یه مدت خودش خوب شد ..... اما هر چند وقت یه بار دوباره میاد سراغم و دوباره خودش خوب میشه معمولا زمانی که سر گیجه میگیرم ، دوبینی هم بهش اضافه میشه از طرفی دیگر 😄من موهام خیلی چرب بود یه حالت عفونت قارچی داشت اما چند هفته ای هست که باشامپو ضد شوره توستم مهارش کنم اما سوال من از شما اینه که .... ااحتمال داره که این عفونت قارچی از موهام به داخل گوش هام سرایت کرده باشه و عامل سرگیحه های اخیر باشه؟؟؟ اخه داخل کانال گوش هام یه پوسته های سفید رنگی ، مثل پوسته های قارچی روی سر و موهام وجود داره و احساس پری در انتهای کانال گوشم دارم و با حرکت دادن فک ام یه صدایی شبیه ساییده شدن از داخل گوشم شنیده میشه....

 مدیر سایت۱۳۹۹/۲/۸ , 10:01 ب.ظ 

سلام. خیر عفونت‌ قارچی گوش خارجی باعث سرگیجه نمی‌شود.

 ریحانه مجیدی۱۳۹۹/۱/۲۸ , 01:57 ق.ظ 

سلام وقت بخیر من ۲۵سالمه و دوهفتس متوجه شدم داخل هر دو گوشم کبودی همراه با پوسته پوسته شده .کمی هم خارش داره.راه درمانش چیه

 مدیر سایت۱۳۹۹/۱/۲۹ , 09:39 ب.ظ 

سلام. باید معاینه بشید ممکنه اگزما باشه یا حتی عفونت قارچی.

 فرزانه ۱۳۹۹/۱/۲۵ , 10:29 ب.ظ 

سلام دوماهه گوش درد دارم و همش دکترم دکتر فقط انتی بیوتیک تجویز میکنه و 3 بار ساکشن و 2 بار شستشو دادم میگه قارچه ولی گوشم کیپه و وز وز میکنه کلافه شدم وقتی هم قطره کلتریمازول میریزم تو گوشم درد فوق العاده ای میگیره تا نیم ساعت و بعد اروم میشم تموم قطره ها و انتی بیوتیکارو استفاده کردم 29 سالمه و از لحاظ دندان هم معاینه کامل شدم مشکلی نبوده و نوار گوشم کامل کم شنوایی رو تایید میکنه ترو خدا ی راه حل نهایی بگین فقط نگین دوباره ب دکتر مراجعه کنین

 مدیر سایت۱۳۹۹/۱/۲۶ , 06:12 ب.ظ 

سلام. دوست عزیز زمانی که عفونت باکتریایی یا قارچی بهبود کامل پیدا نمیکنه یا مشکل از نوع داروی تجویزی یا دوز آن می باشد. ضمن اینکه مصرف صحیح و به موقع داروها و همین طور رعایت بهداشت و مراقبت از گوش مثل خشک کردن گوش‌ها بعد از حمام و ... از اهمیت زیادی برخورداره. گاهی از موارد هم درمان عفونت‌های مزمن احتیاج به زمان و صبر داره.

 ابوالفضل۱۳۹۹/۱/۲۱ , 03:06 ب.ظ 

سلام.نک بالای گوشم انگار خشک شده و الان یک ساله نمیتونم روش بخوابم،چیکارکنم؟

 مدیر سایت۱۳۹۹/۱/۲۶ , 06:48 ب.ظ 

سلام. به پزشک مراجعه کنید.

 مرضیه۱۳۹۸/۱۲/۲۹ , 11:13 ق.ظ 

سلام من در هفته 14 بارداری هستم و یک هفته هس دوتا گوشم خارش گرفته و بعثی مواقع احساس هوا در گوش دارم و یکم درد میکنه با توجه به ویروس کرونا واینکه نمیتوانم از خانه خارج شوم لطفا راهنماییم کنید

 مدیر سایت۱۳۹۹/۱/۲ , 07:52 ب.ظ 

با سلام. احتمال آلرژی یا اگزما وجود داره. اگر علائم بدتر شد و همراه با درد و تورم بود به پزشک مراجعه بشه.

 زهرا خیشه۱۳۹۸/۱۲/۲۷ , 10:35 ب.ظ 

با سلام و خسته نباشید من مدت زیادی هست گوشم زخم هست و هربار که رفتم دکتر قطره ای بهم داده ولی هیچوقت خوب نشدم. بنظر شما چکار باید بکنم

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۲/۲۸ , 10:10 ق.ظ 

با سلام. مجدد به پزشک متخصص مراجعه کنید. احتمالا نوع دارو و درمان باید عوض بشه.

 محمد نوري۱۳۹۸/۱۲/۲۱ , 07:27 ق.ظ 

عرض سلام و خسته نباشيد من چند روزي سنجاق تو گوشم فرو كردم بعد چرك امد و درد گرفت وفتم دكتر و گفت عفونته و قرص و قطره داد ولي بازم سعي كردم با سنجاق راه گوشيمو كه كيپ شده بود بازكنم. الان نزديكه يك ماهه كه كلا گوشم خشكه و هيچ جرمي توليد نميكنه و از داخل مجزأ گوشم كلي مؤهاي نازك و سفيد كه به سختي ديده ميشن اومده از مجزأ بيرون خواهش ميكنم راهنمايي كنين ممنون

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۲/۲۲ , 10:13 ق.ظ 

با سلام. احتمالا بقایای عفونت و سلول‌های سطحی پوستتون هست. لطفا وسایل خارجی هم داخل کانال گوشتون نکنید!

  زهراتوسلی۱۳۹۸/۱۲/۱ , 06:25 ب.ظ 

سلام گوشم داخلش زخم شده والانم خیلی دردمیکنه به طوریکه یه طرف صورتم ورم کرده وحتی نمیتونم بهش دست بزنم به نظرتون چیکارکنم؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۲/۱۲ , 05:30 ب.ظ 

با سلام. بنظر علائم عفونت است. به پزشک مراجعه کنید.

 only god۱۳۹۸/۱۱/۱۸ , 06:25 ب.ظ 

سلام من از خیلی وقت پیشا ینی بچه بودم گوشم درد میکرد و چرک میومد اماخوب شد تا الان ک بزرگ شدم رفتم دکتر گف هردوتاگوشت عفونت داره قطره داداما بعد ی مدت یدفه گوش درد گرفتم وحشتناک بود البته فقد گوش چپم صداهای عجیب میداد وپراز چرک بود رفتم دکتر ساکشن کرد چند دفه خوب شدم اما بازم برگشت ایندفه ب گوش راستمم زده بود بعد رفتم دکتر باز ساکشن کرد و گف پرده گوشت سوراخ شده اما جزئی وگف ک اگزماوسودا داره هردوتا گوشت خوب بودم اما بازم الان گوش راستم یکم درد میکنه و انگاربستس حس میکنم داخلش اب یا یه مایعس وسنگینه و این خیلی اذیتم میکنه بنظرشما علتش چی میتونه باشه و میشه چیکارکرد؟؟؟ و بعد صدای وزوز گوش راستم ک پردش سوراخ شده عادیه یا ن؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۱/۲۵ , 07:30 ب.ظ 

سلام. بنظر میاد مشکل عفونت گوش همچنان وجود داره و درمان نشده. مجدد به پزشک مراجعه کنید.

 رها۱۳۹۸/۱۱/۱۰ , 02:35 ب.ظ 

سلام خسته نباشید میخواستم بگم بنده یه ماهی هست پشت دوتا گوشم حالت پوست پوسی شده وخیلی هم خارش داره و زخم شده هم هستبارها با وازلین زدم خوب نشده به نظرتون این چی هست

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۱/۱۳ , 10:51 ق.ظ 

با سلام. باید معاینه شوید. به پزشک مراجعه کنید.

 حمیدرضا توزنده جانی۱۳۹۸/۱۱/۹ , 09:50 ب.ظ 

سلام و وقت بخیر دختر من ۴ سالشه و چندین ماهه که پشت لاله گوشش قسمت اتصالش لاله گوش به گردن دچار عفونت و پوسته پوسته سفید رنگ شده و علی رغم مراقبت هنوز خوب نشده و این برای ما استرتس زاست لطفا راهنمایی کنید

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۱/۱۳ , 10:51 ق.ظ 

با سلام. باید معاینه شوند. به پزشک مراجعه کنید.

 رویای ناب۱۳۹۸/۱۰/۲۵ , 09:26 ق.ظ 

با سلام . من 2 سال پیش بیماری قارجچگوش گرفتم و در اثر تمیز کردن مکرر توسط دکتر پس از خوب شدن بیماری گوشم شروع کرد به پوست گذاشتن و هر ماه باید یه لایه پوست توسط دکتر از گوشم خارج بشه. خیلی شرایط سختی برام ایجاد کرده و با پوسته گذاشتن شنواییم کم میشه. آیا راه درمانی داره؟ بیماری شبیه کرانوزیس ابتوران هست. ممنون

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۰/۲۷ , 01:49 ب.ظ 

با سلام. کم‌شنوایی های ناشی از عفونتهای بخش خارجی گوش گذرا هستند و با درمان عفونت از بین می‌رود. پوسته گذاشتن مجرا یا لاله گوش هم کم شنوایی ایجاد نمیکنه.

 رضا۱۳۹۸/۱۰/۵ , 08:28 ق.ظ 

سلام، تشکر از مطالب خوب و مفید شما، من شوره سر داشتم که با شامپوهای متفاوت تا حدی کنترل شد ، ولی داخل گوش و پشت گوشم ، اغلب بعد از استحمام پوسته و لایی چربی فرمی تشکیل میشه که با انگشت که خارجش میکنم مثل یه پوسته کامل یا یه تکه چربی جمع شده کنده میشود ولی متاسفانه خوب شدنی هم نیست ، ورزش میکنم ، استرس هم ندارم ، ممنون میشم راهنمایی فرمائید از طریق این پوسته پوسته شدن یا جمع شدن چربی را از بین ببرم.

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۰/۸ , 09:40 ب.ظ 

با سلام و تشکر. باید به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.

 الهه۱۳۹۸/۸/۲۱ , 08:11 ق.ظ 

سلام.من یه مدتیه تو نرمی گوشم یه توده اندازه نخود درست شده که وقتی فشار میدم درد میگیره ...به نظرتون از چیه ؟؟در ضمن من از ۵ ماه پیش قسمت غضروفی گوشم زخمه وگهگاهی میخاره ....مشگلم چیه من خیلی استرس دارم ...جوابموبدین ...در ضمن من ۲۴ سالمه ومشکل دیگه ای غیر از انچه گفتم ندارم...

 مدیر سایت۱۳۹۸/۸/۲۶ , 09:52 ق.ظ 

سلام. ممکنه عفونت یا کورک پوستی باشه. بهتره به پزشک مراجعه کنید.

 کیا نوری۱۳۹۸/۸/۱۷ , 09:42 ب.ظ 

سلام، پسرم ۱۲ ساله است، چند سالی هست ک روی یک قسمتِ ثابت هر دو گوشش می خاره اونم میخارونه بعد زخم میشه چند روز آروم میشه و خوب میشه دوباره شروع میشه، می تونید بگید علت و درمانش چیه؟ سپاس

 مدیر سایت۱۳۹۸/۸/۱۸ , 08:51 ق.ظ 

سلام. به پزشک متخصص پوست و اگر مشکلی مشاهده نشده روانشناس مراجعه کنید.

 نغمه عقیلی۱۳۹۸/۸/۱۵ , 10:31 ق.ظ 

سلام من چند وقته از قسمت پایین گوشم زخم وپارگی بوجود میا علتش چی میتونه باشه

 مدیر سایت۱۳۹۸/۸/۱۷ , 02:10 ب.ظ 

با سلام. باید معاینه بشه. به پزشک مراجعه کنید.

 رویا راد۱۳۹۸/۷/۱۶ , 01:11 ق.ظ 

سلام من چندماهی هست که گوش م درد داره و اطراف سوراخ گوش م پوست خشک میاره . توسط پزشک معاینه شدم عفونت گوش داشتم ک آنتی بیوتیک و قطره دادن ولی این پوست ها درمان نشدن علتش چیه؟ پماد کلوبتازول میشه استفاده کنم؟؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۷/۲۲ , 10:38 ق.ظ 

با سلام. پوسته های گوش میتونه ناشی از خشکی پوست یا اگزما باشه. در مورد پماد بعد از معاینه میشه نظر داد. بهتره به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 محمد ۱۳۹۸/۶/۲۷ , 12:47 ق.ظ 

سلام . من دیواره های گوش میانیم پوسته های سختی وجود داره وقتی هم اونارو به سختی خارج میکنم مایهای مثل آب خارج میشه وخشک میشه. میخواستم بدونم چه بیماری دارم

 مدیر سایت۱۳۹۸/۶/۲۷ , 07:03 ب.ظ 

سلام. ممکنه اگزما، حساسیت،عفونت و ... باشه. بهرحال باید پزشک متخصص گوش شما رو معاینه کنه.

 پریسا۱۳۹۸/۶/۱۹ , 08:14 ب.ظ 

سلام وقت بخیر...مدتی پشت گوشم دقیقا روی گردنم بصورت خارش و قرمزی و جوشهای متورم و گرم هست ...علت سوزش و خارش چی میتونه باشه با توجه به اینکه گوشواره بدلی موهم در اوردم

 مدیر سایت۱۳۹۸/۶/۲۳ , 05:48 ب.ظ 

با سلام. میتونه اثرات آلرژی به فلز گوشوارهاتون باشه. بهرحال بدون معاینه و شرح حال نمیشه نظری داد. توصیه می‌کنیم که به پزشک مراجعه کنید.

 فاطمه هاشمی۱۳۹۸/۶/۱۲ , 09:35 ب.ظ 

سلام خسته نباشید گوش پدرم ورم کرده ضخیم شده و کمی دردمیکنه دلیلش چیه

 مدیر سایت۱۳۹۸/۶/۱۳ , 05:17 ب.ظ 

با سلام. میتونه دلایل متفاوت داشته باشه که با معاینه مشخص میشه ولی ورم قرمزی و درد معمولا با عفونت گوش همراهه. با آرزوی سلامتی

 سمیه ۱۳۹۸/۶/۸ , 01:44 ق.ظ 

سلام جدیدا داخل کانال بیرونی گوشم زخم شده و پوشت ان جوش زده علت ان چیست

 مدیر سایت۱۳۹۸/۶/۹ , 12:22 ب.ظ 

سلام. میتونه دلایل متعدد داشته باشه مثل اگزما، حساسیت، عفونت و غیره.

 طاها۱۳۹۸/۵/۲۸ , 12:54 ق.ظ 

سلام چندساله پسرم پشت گوشش زخم میشه چندبار مراجعه کردم پماد داده ..اگه یه روز نزنیم باز زخم میشه البته دکتر گوش و حلق و بینی بردم ..میشه راهنمایی کنید؟ ممنون

 مدیر سایت۱۳۹۸/۵/۲۸ , 09:27 ب.ظ 

با سلام. به متخصص پوست مراجعه کنید.

 مریم۱۳۹۸/۵/۲۶ , 06:34 ب.ظ 

سلام حدود دوسال است که قسمتی از لاله ی گوش پدرم پوسته پوسته میشه شکاف بر می داره دکتر آمپول سفازولین میده پماد جنتامیسین اما گوشش به حالت اولیه برنمیگرده

 مدیر سایت۱۳۹۸/۵/۲۸ , 09:36 ب.ظ 

با سلام. باید معاینه بشن و شرح حال گرفته بشه. توصیه میکنم به متخصص پوست مراجعه کنید.

 ایمان گودرزی۱۳۹۸/۵/۲۴ , 01:07 ق.ظ 

سلام من ۲۰ سالمه تو بچگی پرده گوش پاره شد وبعضی از مواقع عفونت میکرد ولی با آنتی بیوتیک تجویز شده خوب میشد ولی دوباره عفونت کرده هر چی آنتی بیوتیک استفاده میکنم خوب نمیشه. و بیشتر کانال گوشم جدیدا زخم میشه آیا احتمال عفونت قارچی هست؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۵/۲۸ , 09:43 ب.ظ 

سلام. بله احتمالش هست. ضمن اینکه برای شما جراحی ترمیمی توصیه می‌کنیم. بهتره که به متخصص گوش مراجعه کنید.

 زهره ولایی۱۳۹۸/۵/۱۶ , 03:59 ب.ظ 

باسلام و خسته نباشید من 6 ماه پیش پرده گوشم رو عمل کردم تقریبا یه هفته است که احساس خارش و گاهی درد خفیفی در گوش و سرم دارم. به پزشک مراجعه کردم گفت یه سوراخ کوچیکی روی پرده گوشم دیده میشه ولی به پزشکی که گوشم رو خودش عمل کرده بود گفتم و گوشم رو معاینه کرد گفت که حساسیت پوستی است و احتیاج به انتی بیوتیک و قطره نداره خاستم نظر شمارو هم بدونم

 مدیر سایت۱۳۹۸/۵/۱۹ , 08:42 ب.ظ 

با سلام. بدون معاینه نمیشه نظری داد. احساس خارش میتونه حساسیت پوستی باشه ولی اگر درد گوش بهتر نشد حتما مجدد به پزشک مراجعه کنید.

 سعید محمدی۱۳۹۸/۵/۱ , 01:58 ب.ظ 

با سلام چند سالی میشه که لاله گوشم خارش داره و پوسته پوسته میشه نه خوب میشه نه بدتر علت چیه

 مدیر سایت۱۳۹۸/۵/۳ , 10:17 ق.ظ 

با سلام. میتونه به علت آلرژی، خشکی پوست، اگزما، درماتیت و یا عفونت های قارچی باشه. باید توسط متخصص پوست معاینه بشید.

 الهه۱۳۹۸/۴/۳۰ , 04:30 ب.ظ 

سلام لاله هردوگوشم به شدت پوسته پوسته میشه من رو کلافه کرده...علتش چی میتونه باشه و اینکه درمانش چجوریه؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۴/۳۰ , 09:04 ب.ظ 

سلام. میتونه از خشکی پوست، آلرژی، اگزما و غیره باشه. مرطوب نگهش دارید و به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.

 شیلا افشار۱۳۹۸/۲/۴ , 10:21 ب.ظ 

آیا خشکی مجرای گوش میتونه باعث زنگ زدن گوش بشه؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۲/۸ , 06:28 ب.ظ 

با سلام. خير.

 علی۱۳۹۸/۱/۱۰ , 01:36 ق.ظ 

سلام چند سال گوش درد دارم تا دلتون بخواد به پزشک مراجعه کردم . داخل گوشم پوس پوس میشه مثل صورت و سرم کلافه شدم هر وقت هم میرم دکتر قطره سپلکس .بتامتازون.اوتیسپت . بوریکه بهم میده بعضی موقع تا دوهفته درد دارم تیر می‌کشه .نمیدونم چکار کنم بعضی وقت دکتر میگه گوشت هیچش نیست...خلاصه راهنمایی نیاز داریم .با تشکر

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱/۱۷ , 01:15 ب.ظ 

با سلام. در خیلی از موارد درد گوش راجعه است و منبع آن قسمت های دیگه بدن مثل دندان و فک، عضلات گردن و ... است. بنظرم بهتره پزشکتون این موارد رو هم بررسی کنه. موفق و سلامت باشید.

 هیلدا اراکلیان۱۳۹۷/۱۰/۲۶ , 08:34 ب.ظ 

سلام از چه پمادی میتوانیم استفاده کنیم

 مدیر سایت۱۳۹۷/۱۰/۳۰ , 02:06 ب.ظ 

سلام. معمولا از پماد بتامتازون و کلوبتازول استفاده میشود. ولی بهتر است پزشک معاینه و تجویز کند.

 roghaye۱۳۹۷/۹/۱۵ , 09:02 ق.ظ 

ممنونم از مطلب بسیار مفید شما...اگزما بسیار شایع هست و معمولا افراد در طول عمرشون بارها تجربه اش میکنن

ارسال نظر جدید
کد امنیتی

امتیاز دهید: