مراحل تجویز سمعک


مراحل تجویز سمعک - نکاتی در مورد شنوایی سنجی  و سمعک

پس از تست شنوایی سنجی اولیه و مشخص شدن میزان افت شنواییتان ، با توجه به مشاوره با متخصص و نوع زندگی، حوزه کاری ، محیط فعالیت ،افکار و سلیقه شما (مایل نیستید اطرافیانتان متوجه مشکل کم شنوایی شما شوند یا این مسئله برای شما فرقی نمیکند) همچنین استفاده از تجارب دیگر بیماران بهترین انتخاب سمعک را داشته باشید..

در صورتی که پس انجام تست شنوایی سنجی متخصص ارزیابی شنوایی (ادیو لوژیست) استفاده از سمعک را به شما توصیه کرد .پس از مراحل بعدی باید سمعک مناسب خود را انتخاب خریداری و در مرحله پایانی تنظیمات آن را انجام دهید تا برای شما قابل استفده شود.

 

ارزیابی شنوایی

اگر با دیدن علائم ابتدایی متوجه وجود احتمال کم شنوایی شدید برای اطمینان از وجود یا اتفاقی بودن این موضوع بهترین راه مراجعه به متخصص ارزیابی شنواییست .متخصص ارزیای شنوایی سنجی با انجام تست های گوناگون و با استفاده از دستگاه های تخصصی میزانی را به عنوان شنوایی شما بیان میکند که دارای درجه بندی متفاوتی هر چه میزان این عدد کمتر از حد معمول بیان شود . افت شنوایی شما عمیق تر است.

به این درجه بندی،( هر چند بسیار کم باشد) میان افت شنوایی گفته میشود زیرا از حد نرمال پایین تر است.و افت در شنوایی محسوب میشود.

در قدم بعدی با توجه به چند نکته دسته بندی سمعک برای شما مشخص میشود.

 

دسته بندی سمعک ها

1. میزان افت شنوایی : برخی از سمعک ها قابل استفاده برای افت شنوایی عمیق تر یا بسیار شدید نیستند .در واقع هر چه میزان این افت شنوایی کمتر باشد ابعاد سمعک کوچکتر خواهد بود.مثلا برای افراد با شنوایی پرشیب (افت شنوایی با فرکانس بالا) سمعک های پشت گوشی کوچک با لوله باریک و کانال گوش باز مناسب است.همچنین نکته تخصصی دیگر بعد از ابعاد تعداد کانال های سمعک است که هرچه میزان کم شنوایی بیشتر باشد تعداد کانال ها نیز بیشتر خواهد بود.

2. سلامت گوش و پرده : فاکتور سوم در این روند سلامت گوش و پرده صماخ است .که هر دو این عوامل در انتخاب سمعک مستقیما تاثیر گذار هستند.

 

سمعک دو گوشی

اصلا نگران نباشید ! خیلی ساده است.منظور از سمعک دوگوشی یعنی "شنیدن با دو گوش" دقیقا همان کاری که گوش هایتان ازابتدا انجام میداد.باید گفت در واقع شنوایی دو گوشی بسیار بهتر از شنیدن با یک گوش است. بسیاری از افرادی که دچار افت شنوایی هستند در ابتدا فکر میکنند وفق پیدا کردن با یک سمعک بهتر و با صرفه تر است.در حالی که استفاده از دوسمعک بسیار بهتر از یک سمعک است.

 

تنظیم سمعک

پس از ارزیابی شنوایی و خرید سمعک در یک جلسه به متخصص شنوایی سنجی کلینیکی که از آنجا خرید سمعک را انجام داده اید و یا ادیولوژیست خود مراجعه میکنید و او با کامپیوتر با توجه به میزان افت شنوایی شما سمعک را هماهنگ با گوش شما تنظیم میکند و آموزش هایی جهت تعویض باتری ، تمیز کردن ، روند استفاده مناسب از سمعک و.... را به شما آموزش میدهد.

 


مطالب مرتبط با مراحل تجویز سمعک

قیمت سمعک | لیست قیمت سمعک | قیمت انواع سمعک

فروش ویژه سمعک، مناسب ترین قیمت سمعک با بهترین تجویز و تنظیم در کلینیک سمعک نیک آوا، قیمت بهترین سمعک، قیمت انواع سمعک داخل گوشی، قیمت انواع سمعک پشت گوشی، ارزانترین سمعک، قیمت سمعک ارزان

بهترین تجویز سمعک

کلینیک سمعک نیک آوا با بهره گیری از متخصصان شنوایی با مدرک دکتری تخصصی شنوایی شناسی توانسته است گامی در راستای ارائه خدمات و یاری رسانی به جامعه ی کم شنوا بردارد.

سمعک یک گوشی یا دو گوشی

اصلا نگران نباشید این سمعک- این سمعک به معنای استفاده از دو گوش مانند کار یکه از ابتدا میکردیم است.باید بگوییم سمعک دوگوشی به جز هزینه خرید دو سمعک خیلی بهتر از تجویز یک سمعک است