طول عمر باتری سمعک | انواع باتری سمعک

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید: 

طول عمر باتری سمعک | انواع باتری سمعک

لوازم جانبی سمعک 

در ادامه تمامی لوازم جانبی مورد استفاده برای سمعک ها و توضیحی مختصر در مورد هر کدام برای شما آوره شده است.

1. ریموت کنترل سمعک

2. هوک کورد سمعک

3. فیلتر سمعک

4. کیف و جعبه سمعک

5. تستر سمعک

6. شارژر سمعک

7. وسیله کمک شنیداری

8. تمیز کننده سمعک

9. باتری سمعک 

سمعک های فراهوشمند وایرلس ویدکس با داشتن فن آوری بلوتوث به تلفن، موبایل، تلویزیون، رایانه و دستگاه های پخش موسیقی متصل می شوند و شنیدن را بسیار راحت تر و لذت بخش تر می سازند. به علاوه کاربر به وسیله ی RC-DEX قادر است که صدای سمعک خود را کم و زیاد کند و برنامه ی آن را تغییر دهد. در کلینیک سمعک نیک آوا Call-Dex و COM-DEX محصول های جدید کمپانی ویدکس برای مکالمه ی راحت با موبایل در دسترس کاربران گرامی می باشد. 

وسیله ای جهت نگهداری سمعک ها که با رعایت نکات و استفاده منظم از آن عمر سمعک و استفاده از آن را برای خودتان بهتر و بیشتر خواهید کرد.

باتری سمعک

از اجزای جدایی ناپذیر سمعک ها، باتری آنهاست . باوجود اینکه  باتری های قابل شارژ موجود در بازار وجود دارد، شایع ترین نوع باتری ها هنوز باتری یکبار مصرف روی- هوا است.  در گذشته در باطری ها با استفاده از مقدار کمی جیوه به هدایت و تثبیت اجزای داخلی تولید شده کمک میکردند ، اما امروزه به دلیل خطرات جیوه ، دیگر در باطری ها استفاده نمی شود . از آنجایی که باطری های روی – هوا با فعال میشوند ، از طرف کارخانجات تولیدی ، برچسبی بر روی باطری چسبانده شده که با جدا کردن برچسب و مخلوط شدن هوا با روی، باتری شروع به فعالیت می کند. برای عملکرد بهتر باتری سمعک پس از جدا کردن برچسب آن اجازه دهید یک دقیقه در معرض هوا بماند .

 

لوازم جانبی سمعک


اندازه باتری های سمعک 

 

انواع باتری سمعک
 

 

سمعک ها در  اندازه ها و سبک های مختلف و با نیازها و قدرت های مختلف در آمده اند پس هرکدام به باتری  خاص خود احتیاج دارند . سمعک های بزرگتر نیاز به باتری های بزرگتر دارند. علاوه بر این، سمعک افرادی که کم شنوایی عمیق یا شدید دارند به قدرت بیشتری احتیاج دارد بنابراین باتری بزرگتری نیاز دارد . پنج نوع باتری سمعک موجود در بازار وجود دارد. برحسب اندازه کوچک به بزرگ عبارتند از: 5، 10، 312، 13 و 675. باتری های سمعک اندازه 5 به ندرت استفاده می شوند.

رنگبندی باتری های سمعک

شاید به خاطر سپردن شماره و یا سایز باطری ها برای بعضی کاربران کاری سخت باشد . بنابراین برای ساده تر شدن این امر ، برای هر شماره ی باطری رنگی خاص در نظر گرفته شده است .

 • اندازه 5 باتری - برچسب قرمز
 • اندازه 10 باتری - برچسب زرد
 • اندازه 312 باتری - برچسب قهوه ای
 • اندازه 13 باتری - برچسب نارنجی
 • اندازه 675 باتری - برچسب آبی
   

سایز باتری سمعک

عمر باتری سمعک

باتری های سمعک می توانند از پنج تا 14 روز عمر کنند، ( بر اساس میانگین 16 ساعت مصرف ) . عمر باتری بستگی به اندازه باتری و قدرت مورد نیاز سمعک دارد. به طور معمول، باتری های کوچکتر دارای عمر کوتاهتری نسبت به باتری های بزرگتر هستند.

طول عمر باتری های سمعک به شرح زیر است:

 • اندازه 10 - سه تا هفت روز
 • اندازه 312 - سه تا 10 روز
 • اندازه 13 - شش تا 14 روز
 • اندازه 675 - نه تا 20 روز
 • اگر باتری کمتر از میزان معمول کار می کند، احتمالا در سمعک مشکلی وجود دارد .

چگونه طول عمر باتری سمعک را افزایش دهیم ؟

 • هنگام استفاده نکردن از سمعک ( مانند شب ها و ...) درب باتری را باز کنید. اینکار هم به حفظ باطری کمک می کند و هم موجب تبخیر هر گونه رطوبت احتمالی موجود در سمعک شده و عمر سمعک را افزایش می دهد .
 • باتری ها را همیشه در دمای اتاق ذخیره کنید. قرار گرفتن در معرض حرارت و محیط های مرطوب مانند حمام، عمر باتری را کوتاه می کند.

 

 


تعداد نظرات: 1
 مهرزاد خلیلی ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ , 10:43 ق.ظ 

سلام فقط میخوام بابت اطلاعات بسیار مفیدتون تشکر کنم با همین متن کوتاه جواب تمام سوالاتم در مورد باتری سمعک رو گرفتم موفق باشید

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۰/۱۹ , 10:34 ق.ظ 

با سلام و سپاس.

ارسال نظر جدید
کد امنیتی

امتیاز دهید: