قیمت سمعک | لیست قیمت انواع سمعک | خرید سمعک

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید: 

قیمت سمعک | لیست قیمت انواع سمعک | خرید سمعک

فروش فوق العاده سمعک با تسهیلات ویژه

 با دو سال گارانتی بی قید و شرط بین المللی، ۵ سال تنظیم رایگان و همکاری با تمام بیمه ها

حداقل قیمت سمعک

حداقل قیمت سمعک های ارائه شده برای هر گوش به این شرح می باشد: 

فناوری سمعک  قیمت (تومان)
سمعک های آنالوگ  ۱,۰۰۰,۰۰۰
سمعک های دیجیتال ۲,۰۰۰,۰۰۰ 
سمعک های هوشمند ۲,۵۰۰,۰۰۰
سمعک های هوشمند وایرلس ۳,۰۰۰,۰۰۰

 

مزایای کلینیک سمعک نیک آوا

 • بهترین تجویز و تنظیم سمعک توسط دکتر متخصص شنوایی‌شناسی
 • مناسب‌ترین قیمت سمعک بر اساس ارز دولتی و شرایط اقساط
 • بهترین خدمات پس از فروش
 • دو سال گارانتی کامل بین المللی
 • پنج سال گارانتی تنظیم
 • همکاری با تمام بیمه ها (ارائه رایگان تمامی مدارک مورد نیاز بیمه‌ها به همراه گواهی دستور پزشک متخصص گوش)

قیمت سمعک به چه عواملی بستگی دارد؟

مهم‌ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت سمعک، سطح تکنولوژی بکار رفته در آن می‌باشد. برای افرادی با میزان کم‌شنوایی ملایم، متوسط و شدید، سه سطح تکنولوژی سمعک (پایه، متوسط و فوق العاده) وجود دارد. معمولا سمعک‌های پایه تنها در محیط‌های ساکت، شنیدن گفتار را بهبود می‌بخشند. در سمعک‌های متوسط، درک گفتار در اکثر محیط‌های شنیداری بهبود می‌یابد. همچنین، در این سمعک‌ها مدارات ویژه‌ای مانند میکروفن‌های جهت‌دار و تکنولوژی بیسیم نیز اضافه می‌شود. بهترین عملکرد شنوایی حتی در پر چالش‌ترین و سخت‌ترین محیط‌های شنیداری توسط فن‌آوری فوق‌العاده سمعک‌ها بدست می‌آید. این سمعک‌ها تمام ۳۶۰ درجه محیط شنیداری اطراف را به صورت اتوماتیک و با سرعت پردازش بالا، آنالیز می‌کند و بهترین درک گفتار و تشخیص کلمات را برای فرد کم‌شنوا به ارمغان می‌آورد.  

پکیج خدماتی سمعک *رایگان*

در کلینیک نیک‌آوا سمعک‌هایی پیشرفته از بهترین کمپانی‌های دنیا تجویز می شود. تمام سمعک‌های تجویز شده در کلینیک نیک‌آوا از پکیج خدماتی رایگانی بهره‌مند می‌باشند:

۱. ارزیابی جامع دستگاه شنوایی: معاینه گوش خارجی و میانی، تعیین میزان و نوع کم‌شنوایی توسط دستگاه‌های مجهز در کودکان و بزرگسالان
۲. مشاوره و تجویز سمعک: انتخاب بهترین سمعک توسط متخصص شنوایی بر اساس نوع و میزان کم‌شنوایی، سن فرد، نیازها و ترجیحات فرد کم‌شنوا، مهارت حرکتی و شناختی، سابقه استفاده از سمعک و شرایط اقتصادی فرد کم شنوا   
۳. قالب‌گیری از گوش و ساخت قالب
۴. تنظیم سمعک با دستگاه REM مطابق با استانداردهای بین المللی
۵. دو سال گارانتی بی قید و شرط بین المللی سمعک
۶. پنج سال تنظیم 
۷. باتری مناسب سمعک

آیا واقعا قیمت سمعک بر کیفیت صدای شنیداری تاثیرگذار است؟

جواب این سوال بله است. البته باید مدنظر داشت که مهم‌ترین فاکتور در کارایی سمعک، تنظیم آن می‌باشد. تنظیم صحیح مانند دمیدن روح در سمعک است. بنابراین، بعد از تجویز سمعک مناسب، مهم‌ترین عامل در کارآمدی سمعک تنظیم آن می‌باشد. لذا، افراد کم‌شنوا بایستی در انتخاب کلینیک شنوایی دقت لازم را داشته باشند و بعد از آن، به ادیولوژیست خود اعتماد کنند و تجویز مناسب‌ترین سمعک را بر عهده ی وی بگذارند.

لیست قیمت سمعک 

قیمت باکیفیت ترین برندهای ساخت برترین کمپانی ها به شرح زیر است:

برند سمعک  حداقل قیمت (تومان ) حداکثر قیمت (تومان)
سمعک اتیکن ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ۹٫۰۰۰٫۰۰۰
سمعک زیمنس ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ۹٫۰۰۰٫۰۰۰
سمعک استارکی ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ۷٫۰۰۰٫۰۰۰
سمعک یونیترون ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ ۷٫۰۰۰٫۰۰۰
سمعک ویدکس ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ ۸٫۰۰۰٫۰۰۰
سمعک فوناک ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ۹٫۰۰۰٫۰۰۰
سمعک نامرئی ۲,۰۰۰,۰۰۰ ۹٫۰۰۰٫۰۰۰

 

دلیل قیمت گذاری هر یک از این کمپانی ها را در پایین صفحه بخوانید. 

همکاری با تمام بیمه های پایه و تکمیلی

در کلینیک نیک آوا برای تمام بیمه های دولتی و تکمیلی، تمام مدارک و فرم های لازم به همراه گواهی پزشک متخصص گوش و حلق و بینی (ENT) به صورت رایگان ارائه می‌شود.

 

تعرفه کمک هزینه بیمه ها برای سمعک

قیمت بهترین سمعک ها

قیمت سمعک های پایه از حدود ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان شروع می شود و در بالاترین سطح تکنولوژی، قیمت بهترین سمعک ها به حدود ۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان می رسد.

جدول قیمت سمعک

رده سمعک حدود قیمت به تومان مشخصات
*** ۱٫۵۰۰ هزار تا ۲٫۵۰۰ دیجیتال، قابلیت حذف فیدبک، قابلیت کنترل دستی و قابلیت برنامه ریزی
**** ۲٫۵۰۰ تا ۴ میلیون دیجیتال هوشمند، حذف فیدبک، قابلیت کنترل نویز محیط، تشخیص گفتار، وایرلس، ضدآب، سیستم کنترل وزوز گوش، ۱۶ تا ۳۲ کانال، قابلیت کراس، بلوتوث، دارای چندین برنامه، قابل تنظیم برای محیط های مختلف، قابلیت مدیریت با تلفن همراه، جهت داری پیشرفته، ارتباط دوگوشی سمعک ها، ارتباط مستقیم با تلفن های هوشمند و تلوزیون و ....
***** از  ۴ میلیون به بالا دیجیتال فراهوشمند، حذف فیدبک پیشرفته، قابلیت کنترل نویز پیشرفته، تشخیص گفتار فوق العاده، وایرلس، ضدآب، سیستم کنترل وزوز گوش، ۳۲ تا ۵۶ کانال، قابلیت کراس، بلوتوث، دارای چندین برنامه قابل تنظیم برای محیط های مختلف، قابلیت مدیریت با تلفن همراه، جهت داری فوق العاده برای اصوات گفتاری، ارتباط دوگوشی سمعک ها، ارتباط مستقیم با تلفن های هوشمند و تلوزیون، کیفت صوت بسیار شبیه به گوش طبیعی، امکان تنظیمات با بالاترین دقت و تنوع

 

همان طور که در بالا اشاره شد، سه دسته بندی اصلی برای خرید سمعک وجود دارد که بر پایه آن قیمت‌گذاری انواع سمعک‌ها گذاشته می‌شود. سمعک ممتاز یا بهترین سمعک - سمعک متوسط با کیفیت و هزینه متوسط و سمعک پایه و ارزان قیمت برای بودجه پایین. در ادامه تفاوت بین این تکنولوژی ها بیشتر توصیح داده می شود:

 

فروش ویژه سمعک با تسهیلات ویژه 

با دو سال گارانتی بی قید و شرط بین المللی، ۵ سال تنظیم رایگان و همکاری با تمام بیمه ها

 

قیمت سمعک‌ها به سطح فناوری موجود در آن‌ها بستگی دارد. سمعک‌ها در سه دسته‌ی کلی طبقه‌بندی می‌شوند که عبارتند از :

سمعک‌ ممتاز (قیمت سمعک های ممتاز بین ۲,۷۰۰,۰۰۰ تا ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان)

سمعک متوسط (قیمت سمعک‌های متوسط بین ۱,۹۰۰,۰۰۰ تا ۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان)

سمعک معمولی یا پایه (قیمت سمعک های معمولی بین ۷۰۰،۰۰۰ تا ۱،۸۰۰،۰۰۰ تومان)

مروری اجمالی بر نوع فناوری بکار رفته در هر یک از این سه طبقه بندی از سمعک‌ها

در این میان توجه کنید که همه‌ی سمعک‌های ارائه شده دیجیتال هوشمند می باشند. زیرا به سامانه‌های تشخیص گفتار و همچنین کاهش فیدبک و نویز پس زمینه مجهز هستند. کلینیک نیک آوا ارائه دهنده هر سه مدل سمعک بصورت دیجیتال هوشمند می باشد و می توانید با مشاور شنوایی رایگان با توجه به قیمت و کیفیت، مدل و برند مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای آشنایی با بهترین مارک سمعک ها اینجا کلیک کنید : بهترین مارک سمعک

چگونه بفهمیم چه نوع سمعکی را باید انتخاب کنیم؟

در این زمینه دو نکته وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر گرفت:

اول آنکه افراد به سمعک‌هایی نیاز دارند که قدرت آن‌ها متناسب با میزان ضعف شنوایی در آن‌ها باشد. اگر فردی از ضعف شنوایی شدید رنج می‌برد، نیازمند دستگاه سمعکی در سطح متوسط و ممتاز خواهد بود. از سوی دیگر، ممکن است فردی خواهان بهره مندی از همه‌ی امکانات یک سمعک ممتاز باشد، در حالیکه صرفاً یک مدل متوسط می‌تواند نیاز وی را برآورده سازد.

دوم آنکه یک متخصص شنوایی، نوع سمعک را بر اساس سبک زندگی بیمار توصیه می‌کند. به عنوان نمونه، اگر فردی در محلی شلوغ و پرسروصدا کار می‌کند، به دستگاهی نیاز دارد که از برترین فناوری‌ها در زمینه‌ی کاهش نویز برخوردار بوده و حتی الإمکان به یک میکروفون جهت دار برای خاموش کردن بلندگوی دستگاه در صورت بروز صداهای بلند، مجهز باشد.

این اطلاعات به شما در تصمیم‌گیری در مورد انتخاب سمعک کمک می‌کنند. بیاد داشته باشید که مهم‌ترین نکته در انتخاب یک سمعک، سطح ضعف شنوایی فرد است. متخصص شنوایی یا ادیولوژیست بعد از انجام یک سری آزمایشات تشخیص می‌دهد که چه سمعکی برای بیمار مناسب‌تر است. مرحله‌ی بعدی عبارت خواهد بود از مقایسه‌ی قیمت مجموعه‌ای از سمعک‌ها (که با توجه به آزمایشات شنوایی و معاینه ی گوش مناسب تشخیص داده شده‌اند).                                                                                                                 


سمعک های ممتاز

سمعک‌های ممتاز بهترین فناوری‌ها را برای گوش‌های شما به ارمغان می‌آورند! فناوری قدرتمندی که در سمعک‌های ممتاز بکار به کار رفته است، صدای گفتار را به بهترین وجه تشخیص داده و مکالمات را با صدایی شفاف و واضح، بازتولید می‌کند. سمعک‌های ممتاز می‌توانند از پس دشوارترین موقعیت‌های شنیداری نیز برآیند. با استفاده از این سمعک‌ها می‌توانید با دوستان خود در کافی شاپ یا رستوران به گفتگو بپردازید و در همهمه‌ی همه‌ی افراد دور و بر خود، باز هم صدای دوستتان را بشنوید! فن آوری موجود در این سمعک ها می‌توانند نویز پس زمینه را هم کاهش دهند. این ترکیب از تقویت صدا و کاهش نویز، تجربه‌ی شنوایی دلپذیری را به شما عرضه می‌کند. قیمت سمعک‌های ممتاز بالاست، اما ارزش آن‌ها هم به همین نسبت بالاتر است! این دستگاه بهترین کیفیت صدا و بیشترین راحتی را برای شما به ارمغان می‌آورند.

ویژگی‌های رایج این نوع سمعک‌ها عبارتند از:

 1. تشخیص گفتار با حداکتر شفافیت و وضوح
 2. تنظیم خودکار صدا متناسب با محیط‌های شنیداری مختلف
 3. جهت گیری مکانی 360 درجه و بهبودیافته
 4. سازگار با برنامه‌های چندرسانه‌ای، در صورت تمایل (مثلاً پخش صدای تلویزیون یا تلفن همراه)

تنظیم خودکار تنظیمات

سمعک‌های ممتاز بطور خودکار و متناسب با محیط‌های مختلف، تنظیم می‌شوند. این سمعک‌ها پیوسته با یکدیگر در ارتباط هستند و «وضعیت شنیداری» فعلی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و بصورت خودکار با آن تطبیق پیدا می‌کنند. به عنوان مثال، وقتی که از داخل خودرو به پیاده‌رویی شلوغی می‌روید، یا به رستوران مورد علاقه‌تان وارد می‌شوید، سمعک‌های شما بطور خودکار تنظیمات خود را تغییر می‌دهند. همچنین می‌توانید این سمعک‌ها را به شکل دستی و متناسب با پرمراجعه‌ترین مکان‌هایی که مرتباً در آن‌ها حضور پیدا می‌کنید، برنامه‎ریزی کنید تا این دستگاه‌ها بتوانند بالاترین کیفیت صدا را برای شما خلق کنند.

از بدن خود محافظت کنید

سمعک‌هایی که از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها برخوردار هستند، شنوایی 360 درجه را در اختیار فرد می‌گذارند تا به وی در جهت گیری نسبت به پیرامون خود کمک کنند. جهت گیری در فضا به افراد در حفظ تعادل خود در هنگام حرکت در طول روز کمک می‌کند. سمعک‌ها از سلامت فیزیکی شما محافظت می‌کنند!

استریم بیسیم

سمعک‌های ممتاز با ارائه‌ی قابلیت اتصال بیسیم به دستگاه‌های مختلف به شکل مستقیم یا از طریق یک دستگاه استریمر، راحتی زندگی شما را بیش از پیش ارتقا می‌بخشند. چه وقتی که می‌خواهید صدای دوستتان را از پشت گوشی تلفن همراه بشنوید و چه وقتی که می‌خواهید برنامه‌ی تلویزیونی مورد علاقه‌ی خود را تماشا کنید، می‌توانید صدا را به صورت بیسیم از تلویزیون یا تلفن همراه خود به سمعک خود استریم کنید. در استریم بیسیم نیازی به واسط‌های صوتی نیست و دریافت صدا با کیفیت بهینه انجام می‌شود.

قیمت سمعک‌هایی که در دسته‌ی ممتاز قرار می‌گیرند:

قیمت سمعک های ممتاز بین ۲,۷۰۰,۰۰۰ تا ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان است.

خوشحال خواهیم شد که از طریق مشاوره‌ی حضوری، با شما در مورد سمعک‌های مختلف و قیمت آن‌ها بحث و تبادل نظر کنیم.


سمعک های متوسط

سمعک‌های متوسط از برخی از ویژگی‌های فناورانه جهت افزایش راحتی شنیداری برخوردار هستند. در این سمعک‌ها، گفتار به طور خودکار شناسایی شده و بهبود داده می‌شود و نویزهای آزاردهنده‌ی پس زمینه حذف می‌شوند. ویژگی «شنوایی جهت‌دار» موجب می‌شود منابع صدا مکان یابی شده و موقعیت آن‌ها در بازسازی صدا در سمعک در نظر گرفته شود. برخی از سمعک‌ها هم مستقیماً صدای تلویزیون یا تلفن را پخش می‌کنند. موارد زیر از جمله مزایای این سمعک‌ها هستند:

 1. تشخیص و بهبود کیفیت گفتار
 2. شنوایی جهت‌دار و وضوح مکالمات
 3. اتصال بیسیم به منابع صدای خارجی

 

قیمت سمعک‌های متوسط بین ۱,۹۰۰,۰۰۰ تا ۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان است.


سمعک های پایه

این دستگاه‌ها از قابلیت تشخیص گفتار در محیط‌های آرام‌تر برخوردار بوده و قابلیت کاهش فیدبک را دارا هستند. سامانه‌ی داخلیِ کاهش فیدبک موجب راحتی شنیداری بدون صدای صوت آزاردهنده می‌شود. سمعک‌های پایه عملکرد خوبی دارند، بویژه اگر زمان زیادی را در خانه سپری می‌کنید. اما افرادی که فعالیت بیشتری دارند، به دستگاه‌های پیشرفته‌تری نیاز خواهند داشت.

محصولات پایه از ویژگی‌های زیر برخوردارند:

 1. فناوری دیجیتال مدرن و هوشمند
 2. فیدبک بسیار کم
 3. چندین برنامه‌ی شنیداری سفارشی

سمعک‌های پایه قیمت‌هایی بین ۷۰۰،۰۰۰ تا ۱،۸۰۰،۰۰۰ تومان دارند.

 

نکات کلیدی قبل از خرید سمعک

بعد از طی مراحل ارزیابی شنوایی اگر ادیولوژیست یا متخصص شنوایی به شما استفاده از سمعک را توصیه کرد قبل از خرید سمعک حتما به این موارد توجه فرمایید:

اندازه سمعک با میزان کم شنوایی ارتباط دارد. به عبارتی دیگر، در افرادی با کم شنوایی شدید و عمیق نمی توان از سمعک های کوچک داخل گوشی استفاده کرد. با این وجود، در کلینیک سمعک نیک آوا کوچکترین سمعک ها با قدرت شنوایی بالا تجویز می شوند. 
اگر شما بیش از حد مستعد ابتلا به عفونت گوش هستید، سمعک های کوچک داخل گوشی به علت ورود مایع و عفونت گوش در معرض آسیب قرار می گیرند و ممکن است بهترین انتخاب برای شما نباشد. البته فیلترهای خاصی برای این شرایط در نظر گرفته می شود.
ممکن است بخواهید برخی از انواع سر و صداهای پس زمینه را کاهش و یا بعضی از فرکانس های صوتی که در شنیدن آن مشکل دارید را افزایش دهید ولی به یاد داشته باشید همه سمعک ها قادر به انجام این موارد نیستند. بنابراین به ادیولوژیست خود اعتماد کنید و تجویز سمعک مناسب را بر عهده ی ایشان بگذارید.
بعضی از انواع سمعک با استفاده از سیگنال وایرلس قادر به ارتباط با لپ تاپ، پخش کننده های موزیک و موبایل هستند، اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد میتوانید قبل از خرید سمعک از این مسئله مطمئن شوید.
اگر شما نگران ظاهر خود در صورت استفاده از سمعک هستید، با مشاوران حاضر در کلینیک در این مورد صحبت کنید تا بهترین گزینه با توجه به مشکل شنوایی و زیبایی ظاهری را به شما پیشنهاد بدهند .

قیمت گذاری برندهای مختلف سمعک

قیمت سمعک اتیکن 

کمپانی اتیکن در سال ۱۹۰۴ در کشور دانمارک تاسیس شد .در حال حاضر این کمپانی یکی از با سابقه ترین و قدیمی ترین کمپانی های تولید کننده سمعک در جهان است. از جمله ویژگی های این کمپانی خلاقیت در تولید سمعک با آخرین و برترین تکنولوژی های این عرصه برای توسعه روزافزون تجهیزات پزشکی و کمک به بیماران کم شنوا است. این کمپانی عرضه کننده انواع سمعک برای کودکان و بزرگسالان و مجهز به انواع فناوری های پیشرفته است.

 •  از جمله ویژگی های چشمگیر این محصول ارزیابی دوره ای تمامی محصولات مطابق با آخرین استاندارهای سطح کیفی است. به صورتی که با خرید سمعک محصولات این کمپانی سمعک خریداری شده شما تحت بالاترین تست ها بصورت مداوم قرار  می گیرد.
 •  ویژگی دیگر این سمعک ها پوشش نانوی آن است که به این جهت محصولات آن دارای استاندارد IP58 است. در واقع سمعک های ضد آب و گرد و غبار هستند.
 •  از بارزترین ویژگی های این محصول رفع مشکل وزوز گوش با  پیشرفته ترین تکنولوژی سرکوب وزوز گوش است که شاید برای بیماران کم شنوا یکی از ناراحت کننده ترین موارد باشد.
 •  از دیگر ویژگی های این سمعک ها عرضه سریع آخرین نمونه های تولید شده کمپانی به نمایندگان به همراه خدمات پس از فروش و ضمانت نامه بدون قید و شرط سمعک ها از طریق نمایندگان این محصول است.

حدود قیمت سمعک اتیکن بین ۹۰۰,۰۰۰ تا ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان 

قیمت سمعک فوناک

کمپانی سمعک فوناک یکی از معروف ترین تولید کننده گان سمعک در جهان است و این برند در سال ۱۹۴۷ در سوئیس شروع به کار کرد و همه شهرت و آوازه خود را بخاطر دانش و تخصصش دارد. برترین دانشمندان شنوایی شناسی جهان و نخبگان این حوزه در کادر تخصصی فوناک فعالیت دارند و به این دلیل محصولات این کمپانی شاید بتوان گفت به صورت لحظه ای در حال تحقیق و تغییر است.

از جمله رویداد های مهم در این کمپانی و محصولات آن :

 •  رونمایی از تکنولوژی جدیدی با نام Venture در سال 2015
 •  عرضه مشهورترین سمعک این کمپانی NAIDA (سمعک نایدا) مختص کودکان 
 •  تولید انواع مختلفی از سمعک ها با تکنولوژی های پیچیده در لیست سمعک  نامرئی، داخل گوشی و پشت گوشی
 •  و در انتها افزودن تکنولوژی های کاربردی، متناسب با نیاز روز به سمعک ها مانند قابلیت اتصال به تلفن همراه و....

حدود قیمت سمعک فوناک بین ۷۰۰,۰۰۰ تا ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان 

قیمت سمعک ویدکس

این کمپانی نیز دانماریست و در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده است. این کمپانی پر آوازه امروزه با در دست داشتن 10 درصد از سهم فروش بازار سمعک جهان ششمین کمپانی معروف جهان محسوب میشود و در حدود 100 کشور جهان دارای نمایندگی است. حوزه اصل تولید این کمپانی بر روی سمعک های فوق دیجیتال است و پس از آن گامی بزرگ در عرصه تولید سمعک های هوشمند و وایرلس دارد. از دیگر عواملی که باعث میزان فروش بالای این سمعک ها شده اطمینان از کیفیت و گارانتی این محصولات است. سمعک ویدکس دارای 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش است که موجب رضایت و جلب نظر مشتریان شده است.

حدود قیمت سمعک ویدکس بین ۷۰۰,۰۰۰ تا ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان 

قیمت سمعک زیمنس

همانطور که از اسمش بر می آید  این برند پر آوازه یکی از 5 برند برتر تولید کننده سمعک در جهان است. که حدود 147 سال است به تحقیق توسعه و عرصه سمعک با آخرین فناوری ها پرداخته است.

ویژگی های منحصر به فرد سمعک زیمنس:

 • سمعک های برند  زیمنس صداهای با قدرت پایین آرام را قابل شنیدن می کند و صداهای ناهنجار و با قدرت بسیار بالا یا آزار دهنده  اطراف را متعادل و حذف می کنند. این قابلیت مهم از خلاقیت های شرکت زیمنس بود که در هنگام خرید بهتر است حتما در نظر داشته باشید بدین علت که در محیط های شلوغ و پر سر و صدا بسیار مناسب است.
 • از دیگر ویژگی های بسیار شاخص این برند قابلیت تبدیل آوا و صداها دریافتی به صداهای طبیعی است و صدا در سمعک زیمنس بسیار واضح و رسا منتقل می شود.
 • از لحاظ راحتی سمعک های زیمنس بعد از یک روز تبدیل به بخشی از زندگی شما می شود.

حدود قیمت سمعک زیمنس بین ۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان 

قیمت سمعک استارکی

این مدل سمعک ساخت کمپانی آمریکایی  است که در سال 1971 شروع به کار کرد و اولین سمعک های شنیداری را طراحی نمود و از پیشروهای توسعه تکنولوژی های سمعک محسوب میشود. این کمپانی از نظر تولید سمعک هایی با طراحی و آناتومی متفاوت شهرت یافته است و امروزه در بیش از 18 کشور جهان نمایندگی فعال دارد. این سمعک ها از لحاظ فن آوری سری های متفاوتی است. از جمله :

 • سمعک های سری z (سمعک های بی سیم) که به انواع RIC با گیرنده داخل گوش  -  BTE  گیرنده پشت گوش - ITE   گیرنده داخل گوش  - ITC گیرنده داخل کانال  - CIC گیرنده کاملا داخل کانال تقسیم میشوند.
 • سمعک های halo  (سمعک بی سیم آیفون) که از انواع RIC گیرنده درون کانال  -  BTE گیرنده پشت گوش گروه بندی میشوند.
 • سمعک های ساندلنز 2 (سمعک دارای سیم و نامرئی) جز سمعک های نامرئی IIC می باشند. (در این نوع سمعک ها به دلیل کوچکی زیاد نمی توان مدارهای اضافی جهت قابلیت بی سیم در آن ها ایجاد نمود.)
 • سمعک های XINO و...

حدود قیمت سمعک استارکی بین ۹۰۰,۰۰۰ تا ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان 

قیمت سمعک نامرئی

تا اینجا دلیل قیمت گذاری برندهای مختلف سمعک را با توجه به تکنولوژی ها و کیفیت هر یک از برندهای معتبر بازار بررسی کردیم. اما در این بخش قصد داریم در مورد علت قیمت گذاری سمعک نامرئی توضیحاتی بدهیم. ابتدا دو نکته مهم در مورد سمعک نامرئی را بیان میکنیم که میتوان گفت یکی از این موارد نیز دلیل اصلی قیمت سمعک نامرئی نیز هست. این دو مورد عبارتند از :

 • همه کم شنوایان قادر به استفاده از سمعک نامرئی نیستند و پس از مشاوره و ارزیابی شنوایی مشخص خواهد شد که شما میتوانید برای درمان مشکل کم شنوایی از سمعک نامرئی استفاده بکنید یا خیر. نکاتی که متخصص شنوایی (ادیولوژیست) برای تجویز سمعک نامرئی در نظر میگیرد را می توانید بطور  کامل در بخش سمعک نامرئی بخوانید.
 • ساخت سمعک نامرئی مطابق گوش شما - این کار تنها توسط لابراتورهای معتبر ساخت سمعک قابل انجام است و با توجه به قالب گوش ساخته خواهد شد. کلینیک نیک آوا از معدود لابراتوارهای ساخت سمعک نامرئی در ایران است.

به علت تخصصی بودن این نوع سمعک و قالب گیری گوش و ساخت سمعک نامرئی، قیمت سمعک نامرئی از پایه ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان قیمت گذاری می شود.

قیمت سمعک ضد آب

سمعک های ضد آب بدلیل نوع پوشش و ساده بودن ساخت آن میتواند از هر نوع برند، ابعاد و تکنولوژی باشد. بنابراین، قیمت سمعک ضدآب را برند و تکنولوژی آن تعیین می کنند.

قیمت سمعک پشت گوشی

سمعک پشت گوشی به مدلی از سمعک ها اطلاق می شود که قسمت اصلی سمعک در پشت گوش کاربر قرار می گیرد و صدای تقویت شده از طریق لوله قالب به داخل گوش وارد می شود. سمعک های پشت گوشی در مدل ها و اندازه های مختلفی موجود هستند. قیمت انواع سمعک پشت گوشی را سطح تکنولوژی و مارک سمعک مشخص می کند. قیمت سمعک پشت گوشی در برندهای مطرح دنیا با توجه به تکنولوژی آن از حدود ۱،۰۰۰،۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان می باشد. 

قیمت سمعک داخل گوشی

سمعک های داخل گوشی با استفاده از قالب گیری گوش بر اساس اندازه و شکل مجرای گوش ساخته می شوند. سمعک های داخل گوشی با توجه به نوع و میزان کم شنوایی، اندازه ها و قدرت های متفاوتی دارند. قیمت انواع سمعک های داخل گوش به برند سمعک و سطح فن آوری موجود در سمعک ها بستگی دارد. در مارک های اول دنیا، قیمت سمعک های داخل گوشی از ۱،۵۰۰،۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان است. البته نرخ ارز بر روی قیمت سمعک ها بسیار تاثیرگذار می باشد.

روند درمان کم شنوایی با سمعک

همانطور که دیدن با یک چشم دیدن دشوار است، با یک گوش شنیدن هم سخت است. استفاده از سمعک یک راه حل عالی برای کمک به شما در مدیریت اثرات منفی کم شنوایی است. متخصص شنوایی با توجه به نتایج آزمایش های شنوایی به شما توصیه خواهد کرد که از چه سمعکی استفاده کنید. حال با توجه به انواع مختلف سمعک موجود در بازار کدام یک برای شما مناسب است؟ پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد که بایستی قبل از خرید سمعک حتما باید به آن توجه کنید. ولی در ابتدا اقدامات لازم برای درمان مشکل کم شنوایی را بررسی می کنیم.

برای شروع درمان شنوایی سه مرحله اصلی را باید انجام داد:

 • مشاوره با متخصص شنوایی و انجام آزمایشات لازم
 • در صورت نیاز به سمعک، بررسی سمعک های موجود با توجه به ظاهر، تکنولوژی، برند و قیمت
 • قالب گیری از گوش و تحویل و تنظیم سمعک

 

هر سوالی در ارتباط با انتخاب و نوع تکنولوژی سمعک را با ما مطرح کنید. مشاورین متخصص ما بصورت رایگان آماده پاسخ به همه سوالات شما هستند.

 

سمعک نیک آوا نمایندگی تمامی این برندها در ایران است و با ارائه گارانتی بی قید و شرط بین المللی و قیمت هایی مناسب و همکاری با تمام بیمه ها آماده خدمت رسانی به جامعه کم شنوا می باشد

 


تعداد نظرات: 17
 جواد۱۳۹۹/۱/۶ , 02:20 ق.ظ 

با سلام ، خوزستانی هستم ، سمعک زیمنس مدل p254 دارم ، پدرم از آن استفاده میکرد ، لطف بفرمائید این نوع مدل مربوط به ساخت چند سال پیش است .

 مدیر سایت۱۳۹۹/۱/۹ , 01:21 ب.ظ 

با سلام. خیلی قدیمی است. شاید ۲۰ سال پیش

 امیر۱۳۹۸/۱۲/۱۸ , 06:42 ب.ظ 

سلام . ببخشید نوع خاصی از سمعک نامرئی هم در حال حاضر وجود داره که جوابگوی کم شنوایی عمیق باشه؟ چهار ساله دچار کم شنوایی حسی عصبی شدم و شنوایی سنج بهم گفت باید سمعک پشت گوشی بگیری اما به خاطر ظاهرش نمیخوام معلوم باشه داخل گوشم و نگرفتم هنوز روز بروز هم داره بدتر میشه شنواییم . میخوام کامل داخل گوش قرار بگیره که زیاد مشخص نباشه .

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۲/۲۰ , 09:08 ب.ظ 

سلام. برای کم شنوایی عمیق سمعک داخل گوشی مناسب نیست.

 بیژن۱۳۹۸/۱۲/۶ , 12:55 ق.ظ 

سلام ایا اصفهان نمایندگی دارید من کودک هفت ماه دارم تست ABR که به تازگی ازش گرفتن متوجه شدیم گوش چپ متوسط وگوش راستش خیلی ضعیفه .آیا لازمه از دو سمعک استفاده کنند؟ و اگه بیام تهران میتونم سمعک یک روزه بگیرم

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۲/۱۲ , 05:18 ب.ظ 

با سلام. بله باید از دو سمعک استفاده بشه. متاسفانه چون احتیاج به قالبگیری داره امکان تحویل یک روزه وجود نداره.

 شیما۱۳۹۸/۱۱/۲۰ , 10:35 ق.ظ 

سلام . ببخشید قیمت بهترین سمعک برای سن دوازده سال که قابلیت شنیداری موسیفی و تلویزیون خوبی داشته باشه چند هست برند و کدش رو هم لطف کنید ممنون میشم

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۱/۲۵ , 07:28 ب.ظ 

سلام. قیمت سمعک ها از حدود دو میلیون به بالاست. تجویز دقیق هم بعد از مشاوره حضوری امکان داره.

 مونا افشاری۱۳۹۸/۱۱/۱۸ , 01:01 ق.ظ 

سلام مادرم هردو پرده گوششو چاره شده بردیم شنوایی سنجی گفته سمعک 16کانال a@m ریککستون را پیشنهاد دادند ایا خوبه و قیمت میخاستم

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۱/۲۵ , 07:32 ب.ظ 

سلام. در مورد قیمت لطفا با شماره های مطب تماس بگیرید.

 علی۱۳۹۸/۱۱/۱۴ , 09:04 ب.ظ 

تو يه جمع باشی متوجه نشي چی ميگن سخته، امثال من میفهمن چی ميگم،قدر نعمت هايي که دارینو بدونین

 رسول ملکی۱۳۹۸/۱۱/۱۴ , 07:36 ب.ظ 

سلام ضمن تقدیر از اطلاعات مفید شما من ۵۷ سال دارم بیش از ده سال که از به صدای وزوز گوش چپ دچار شدم و خارش گوش دارم و گوش چپم نمی شنود و نیاز به سمعک دارم به پیشنهاد شما نیاز دارم . از کجا و چه نوعی سمعک تهیه کنم و در آخر آیا در تبریز نمایندگی دارید

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۱/۲۵ , 07:36 ب.ظ 

با سلام. به کلینیک ارزیابی شنوایی مراجعه کنید تا بعد از تست شنوایی و مشاوره، سمعک براتون تجویز بشه. متاسفانه نمایندگی در تبریز نداریم

 سحرکمالی۱۳۹۸/۱۱/۹ , 07:52 ب.ظ 

درود... سپاس از همراهی خوبتون... میشه لطفا قیمت سمعک پشت گوش مدل: AM BH20196 رو بگیدلطفا اینو واسه مادربزرگم از هلند آوردن و فکرکنم این مدل هنوزوارد ایران نشده وهیچ نمایندگی نداره سخته براشون وقتی استفاده میکنن. میخواستیم عوضش کنیم براشون.ممنون ازلطفتون

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۱/۱۳ , 10:53 ق.ظ 

با سلام. قیمت این مدل را ندارم متاسفانه. سمعک بدون خدمات و تنظیم ارزشی ندارد. همیشه مدنظر داشته باشید که سمعک را باید از جایی خریداری کنید که به ادیولوژیست و خدمات و تنظیم دسترسی داشته باشید.

 هادی۱۳۹۸/۱۱/۸ , 12:30 ق.ظ 

باسلام در شهرستان نیشابور ویا مشهد نمایندگی دارید؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۱/۱۳ , 10:54 ق.ظ 

با سلام. نه متاسفانه

 مجید۱۳۹۸/۱۱/۳ , 06:27 ب.ظ 

سلام.سمعک iic ازچند دسیبل برای افراد مناسب نیست؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۱/۱۳ , 10:58 ق.ظ 

سلام. معمولا بالای ۷۰ دسی‌بل مناسب نیست.

 مهدی۱۳۹۸/۱۰/۲۹ , 11:48 ب.ظ 

سلام خسته نباشید پسرمن۷ماهشه گوشاش ازعصب ایراد داره یکی شدید عمیقه یک گوشش شدیده میتوته از سمعک نامرئی استفاده کنه ضرری نداده

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۰/۳۰ , 10:27 ق.ظ 

با سلام. خیر. حتما سمعک پشت گوشی باید استفاده بشه و در اسرع وقت هم به ادیولوژیست مراجعه کنید و سمعک تهیه شود.

 مهدی گلزاری۱۳۹۸/۱۰/۲۱ , 10:56 ق.ظ 

لطفاً قیمت سمعک پشت گوش یونیترون مدل استراید ۷۰۰ را اعلام بفرمایید

 حمید یان ۱۳۹۸/۱۰/۶ , 02:26 ب.ظ 

سلام قبل از هر چیز تشکر میکنم از مطالب ارزشمندتان که در سایت گذاشتید برای گوش فردی که پنجاه سه سال سن داره و گوش چپش دچار سکته گوش شده وصدای سوت داخل گوشش هست وتقریبا هفتاد درصد شنوایش را از یک گوش از دست داده چه سمعکی مناسبه خواهشمندست راهنمایی فرمایید

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۰/۸ , 09:39 ب.ظ 

با سلام و تشکر. نتایج تست شنوایی رو در صورت تمایل به واتساپ یا تلگرام ارسال کنید تا بتونیم شما رو راهنمایی کنیم.

 کمال۱۳۹۸/۹/۲۶ , 08:32 ق.ظ 

سلام در خصوص سمعک میخواستم بدونم فردی که سطح ضعف شنوایی ، کم باشه می تونه از سمعک ممتاز استفاده کنه یا باید از سمعک پایه استفاده کنه ؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۹/۲۶ , 11:36 ق.ظ 

سلام. معمولا در افرادی که کم‌شنوایی کم هست بهتره از تکنولوژی بالا استفاده بشه. چون سمعک‌های پایه به دلیل تکنولوژی پایین و نویز داخلی و عدم تفکیک گفتار از سروصدا برای این افراد مناسب نیست.

 محمد رضا بامسى۱۳۹۸/۹/۲۲ , 10:02 ق.ظ 

مشكل مهم سمعك ها عمر كوتاه باطريست كمى راجع به عمر باطرى سمعك ها بگيد

 مدیر سایت۱۳۹۸/۹/۲۶ , 11:40 ق.ظ 

معمولا عمر باتری سمعک ها با توجه به نوع و اندازه سمعک و میزان کم شنوایی از ۵ تا ۲۰ روز می‌باشد. که در کلینیک نیک‌آوا با توجه به نوع سمعک‌های تجویزی باتری رایگان و همینطور در سمعک های شارژی که نیاز به باتری ندارند شارژر رایگان ارائه میشه.

 طاهریان۱۳۹۸/۹/۲۰ , 02:50 ب.ظ 

باعرض سلام وخسته نباشید.بنده مامانم بیمه تامین اجتمایی تکمیلی میباشدبیمه.ایابه من که پسرش هستم میتوانم ازطریق دفتربیمه مادرم سمعکی دریافت نمایم حتی ازبابت شنوایی ام سازمان بهزیستی معلولیت متوسط راهم کارتی داده حدودیکسال میباشداماکاری تابحال برایمان نکرده ممنون میشم جواب بنده رازودتربدهیدچون دوروزه سمعک کارنمیکند.ممنون میشم راهنمایی کنید.ازشهرستان بم.استان کرمان میباشم.ایانمایندگیتان درکرمان یابم میباشد.سپاسگذارم راهنمایی فرمایید

 مدیر سایت۱۳۹۸/۹/۲۰ , 07:26 ب.ظ 

با سلام. در این مورد میتونید از بیمه سوال کنید که آیا شرایط شما رو قبول می‌کنند یا خیر. متاسفانه کرمان نمایندگی نداریم. در مورد مشاوره سمعک هم در واتساپ یا تلگرام میتونید سؤال‌هاتون رو بپرسید.

 سارا۱۳۹۸/۹/۱۷ , 11:37 ق.ظ 

سلام خسته نباشید. یه سوال داشتم به تمام مارک های سمعک بیمه تعلق میگیره؟ یعنی از هر مارکی میتونیم سمعک بخریم و جز بیمه حساب بشه؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۹/۱۹ , 11:21 ق.ظ 

سلام. بله. فقط باید از مراکز معتبر ارزیابی شنوایی و سمعک و از ادیولوژیست تهیه بشه.

ارسال نظر جدید
کد امنیتی