تجویز سمعک مناسب
کلینیک نیک آوا با بهره گیری از متخصصان شنوایی با مدرک دکتری تخصصی شنوایی شناسی توانسته است گامی در راستای ارائه خدمات علمی به جامعه ی کم شنوا بردارد.
بهترین تنظیم
کلینیک نیک آوا از معدود کلینیک های شنوایی در سطح کشور با تجهیزات پیشرفته ی REM برای تنظیم سمعک و مجهز به لابراتوار پیشرفته ی ساخت سمعک نامرئی IIC می باشد.
بهترین قیمت سمعک
بهترین قیمت سمعک: در کلینیک نیک آوا شما می توانید پیشرفته ترین سمعک ها را با بالاترین کیفیت و بهترین خدمات پس از فروش را با مناسب ترین قیمت ها دریافت کنید
مدارک کامل بیمه ها
برای تمامی بیمه ها تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شده است و تمامی مدارک از جمله گواهی پزشک متخصص بدون هزینه در اختیار مراجعه کنندگان قرار داده می شود.
بهترین خدمات پس از فروش
تمامی سمعک های تجویز شده از دو سال گارانتی بی قید و شرط بین المللی، پنج سال تنظیم و کنترل شنوایی رایگان و ده سال خدمات پس از فروش برخوردار هستند.
تضمین اصالت کالا
سمعک نیک آوا اصالت تمامی کالاهایش را تضمین و تمامی آن ها را با گارانتی اصلی و معتبر عرضه می کند. از این رو اصل بودن همه محصولات را تضمین می کنیم.

سمعک


صدا طعم زندگی است

 

سمعک وسیله ای جهت بدست آوردن حس شنوائی بهتر است که از سه قطعه تشکیل شده است

      قطعه اول : وظیفه جذب صوت را دارد 

      قطعه دوم :  تقویت کننده صدا است

      قطعه سوم : امواج الکتریکی را به صوت تبدیل نموده و آن را به گوش انتقال می دهد.

سمعک صوت های وارده به گوش را دریافت کرده و سپس آن را طبق میزان و مقدار افت شنوائی پردازش نموده و سپس صدای پردازش شده را تقویت و به داخل گوش ارسال می نماید، تمامی این پروسه به صورت آنی و یک باره صورت می گیرد.

اجزای اصلی و تشکیل دهنده یک سمعک به 5 وسیله اصلی تعریف نمود

از جمله میکروفون، میکروچیپ یا همان پردازشگر ، تقویت کننده ، باتری،  رسیور.

در بخش بیرونی سمعک میکروفون قرار میگیرد و کار آن این است که آوا و صدا ها را از محیط اطراف میگیرد و آن را به سیگنال های دیجیتال تبدیل میکند. همچنین وظیفه تقویت کننده این است که سیگنال های دیجیتال را تقویت می نماید. پردازشگر به شکل یک مینی کامپیوتر عملیات پردازش سیگنال های دیجیتال را صورت می دهد و در واقع ایجاد بخش برنامه ریزی سمعک و سازگاری آن با نیازهای شنیداری افراد با استفاده از این قطعه صورت می پذیرد. رسیور سمعک نیز سیگنال های دیجیتال را پردازش شده را به صورت امواج شنوائی تبدیل و برای فرد قابل فهم می کند.

سمعک ها در انواع آنالوگ و دیجیتال در جهان تولید می شود.

سمعک های آنالوگ صدای دریافتی را به سیگنال الکتریکی تبدیل کرده و سپس این سیگنال الکتریکی را تقویت و به داخل گوش ارسال می نمایند. سمعک های دیجیتال دارای پیشرفت بسیار زیادتری نسبت به سمعک های آنالوگ هستند و در این سمعک ها از پردازشگرهای سیلیکونی جهت پردازش صدای دریافتی استفاده می گردد. سیگنال های صوتی پردازش شده به شکل شنیداری تبدیل و در سطح مناسبی از صدا وارد گوش می گردد. قدرت این سمعک ها بسیار بالاتر از دیگر انواع سمعک می باشد و می توان به طور هوشمند در مورد صداها، مقدار تقویت آن تصمیم گیری کرد.

دلایل استفاده از سمعک
عدم استفاده از سمعک بر زندگی فرد کم شنوا و اطرافیانش تاثیر سوء خواهد گذاشت. برای استفاده از سمعک دلایل زیادی وجود دارد در ادامه به ۲۰ دلیل اشاره خواهد شد.
انتخاب سمعک مناسب
هنگام انتخاب سمعک باید به این نکته توجه داشته باشید که یک مارک یا یک مدل خاص سمعک برای تمام انواع کم شنوایی مناسب نیست.
کم شنوایی
خوب است بدانیم که حدود هشتصد میلیون نفر در سراسر دنیا به درجاتی از کم شنوایی مبتلا هستند و حدود نیمی از این افراد نسبت به کم شنوایی خود آگاهی ندارند.
مراحل تجویز سمعک
تجویز سمعک با ارزیابی های اولیه ی شنوایی و قالب گیری از گوش شروع می شود و با جلسات تنظیم و پیگیری های بعدی به پایان می رسد.
بهترین مارک سمعک
بهترین مارک های سمعک: قبل از تهیه ی سمعک، شش کمپانی تولید کننده ی عمده ی سمعک در جهان را بشناسید. نکاتی که قبل از خرید سمعک بهتر است بدانید
سمعک نامرئی IIC
سمعک های نامرئی یا IIC کوچکترین سمعک های داخل گوشی هستند. کلینیک نیک آوا از معدود مراکز کشور مجهز به لابراتوار پیشرفته ی ساخت سمعک نامرئی IIC می باشد.