سمعک استارکی | نمایندگی سمعک Starkey


سمعک استارکی | انواع سمعک Starkey | نمایندگی سمعک استارکی

معرفی سمعک استارکی

شرکت سمعک استارکی، به دنبال چیزی فراتر از شنیدن است. آنها در دنیای تجهیزات شنوایی حضور دارند تا به مردم کمک کنند مجددا با دیگران ارتباط برقرار کنند و زندگی خود را تغییر دهند. فلسفه آنها موجب شده که آنها بتوانند سمعک های مختلفی را تولید کنند که متناسب با نیاز همگان باشد. کمپانی سمعک استارکی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سمعک در جهان می باشد که حس شنوائی افراد کم شنوا را تا حد زیادی بهبود می بخشد. سمعک استارکی ساخت کشور آمریکا می باشد و در سال 1971، William F. Austin در لابراتوار استارکی اولین دستگاههای های کمک شنیداری را طراحی نمود. در سال های بعد با رشد فناوری های بکار رفته در سمعک، این بخش نیز رشد علمی زیادی نمود و سمعک های متفاوتی را از حیث طراحی و آناتومی ایجاد نمود. امروزه این شرکت در بیش از هیجده کشور جهان نمایندگی فعال دارد. در ایران نیز، سمعک نیک‌آوا نمایندگی سمعک استارکی آمریکا است و جدیدترین محصولات این شرکت را ارائه می دهد. در سمعک استارکی از فناوری های مختلفی بکار گرفته شده است و همین مسئله آن را بین رقیبان خود سرآمد کرده است.

سمعک استارکی، فراتر از شنیدن

 

 سمعک استارکی

 

انواع سمعک های استارکی

سمعک های استارکی از نظر نحوه قرار گیری در گوش و سطح تکنولوژی بسیار متعدد بوده و می توان به انواع سمعک های سری z، سمعک های halo، سمعک های ساندلنز 2، سمعک های XINO و... اشاره کرد. سمعک های سری z جز دسته سمعک های بی سیم به شمار می روندکه با حرف I مشخص می شوند که نشانه سطح تکنولوژی بکار رفته در آن ها می باشد. این سری دارای استایل ها و قیمت های متفاوتی می باشد و می توان به انواع سمعک RIC با گیرنده داخل گوش، BTE گیرنده پشت گوش، ITE سمعک داخل گوش، ITC سمعک داخل کانال و CIC سمعک کاملا داخل کانال اشاره کرد. سمعک های Halo نیز جز سمعک های بدون سیم می باشند که جهت آیفون ساخته و به بازار عرضه شده اند. سمعک های ساندلنز 2 نیز در شاخه سمعک های نامرئی IIC می باشند ( در این نوع سمعک ها به دلیل کوچکی زیاد نمی توان مدارهای اضافی جهت قابلیت بی سیم در آن ها ایجاد نمود).

در ادامه انواع سمعک استارکی معرفی می شود:

شرکت استارکی چندین نوع محصول با تکنولوژی های مختلف دارد. آخرین محصولات این شرکت عبارتند از سمعک هایی که با گوشی های هوشمند و آیفون سازگار هستند و به تکنولوژی (Acuity Immersion Directionality) مجهز می باشند که موجب بهبود رسایی صدا در موقعیت های شلوغ می شود. محصولات Muse iQ  از خانواده سمعک های جدید استارکی هستند که قابلیت وایرلس برای اتصال به دیگر دستگاه های صوتی را دارند، که در سطح تکنولوژی، توسط i شناخته می شود، که در قیمت ها و مدلهای مختلفی موجود است. محصولات Halo iQ  نیز قابلیت بی سیم دارد؛ این سمعک ها برای آیفون ساخته شده اند. شرکت استارکی همچنین برای سمعک های نامرئی IIC معروف است، که با نام SoundLens Synergy iQ شناخته می شود.

سمعک های پاور یا قدرتمند مخصوص کودکان

شرکت استارکی یک سمعک خاص تحت عنوان مدل کودکان دارد. هر یک از سمعک های پشت گوشی استاندارد این شرکت قابلیت استفاده از بسته خدمات ویژه ی کودکان را دارد. این بسته شامل خدمات و پشتیبانی های ویژه برای کودکان می شود، مانند قالب رایگان گوش برای 1 سال و گزینه های خاص برای ضمانت محصول. این بسته شامل یک کیت مراقبت از سمعک کودکان بهمراه ابزارهایی برای حفظ و نگهداری سمعک و کتابچه شنیداری کودک می باشد. شرکت استارکی، سمعک های پاور را در مدل های Muse  و Halo 2 عرضه می کند. این سمعک ها همان سطوح تکنولوژی سمعک های غیرپاور را دارا هستند.

دیگر سمعک های شرکت استارکی

شرکت استارکی تجربه خوبی برای نوآوری در زمینه سمعک کسب کرده است. ممکن است اسم برندهای این شرکت را شنیده باشید مانند: سمعک های سری 3، AMP، سری Wi، سری X، مدل Xino، Ignite، سری S، یا Destiny.

تفاوت بین مدل های سمعک استارکی

شرکت استارکی سطوح مختلف فن آوری دارد که با شماره از هم متمایز شده اند. نیازهای ارتباطی و سبک زندگی شما مشخص می کند که شما به کدام یک از سطوح تکنولوژی در زمینه سمعک نیاز دارید.
در این جا بیان می کنیم که استارکی چگونه سطوح تکنولوژی خود را برای سمعک های Muse خود تعریف می کند:

  • i2400 یا ویژه: این سطح برای کاربرانی مناسب است که سبک زندگی خیلی شلوغی دارند، و ساعات زیادی در محیط های شلوغ و پرچالش صرف می کنند.
  • i2000 یا پیشرفته: این سطح برای کاربرانی مناسب است که سبک زندگی شلوغ دارند، که شامل صرف زمان در مهمانی ها و مراکز خرید، یا کار در دفاتر شلوغ می شود.
  • i1600 یا متوسط: این سطح برای کاربرانی مناسب است که سبک زندگی آرام تری دارند، کسانی که اکثرا در ارتباطات یک به یک هستند، مانند نشست ها، رستوران ها یا مراسمات مذهبی.
  • i1200 یا پایین: این سطح برای کسانی خوب است که سبک زندگی آرام و قابل پیش بینی ای دارد و ارتباطات کمی با دیگران دارند.
  • i1000 یا ابتدایی: این سمعک ها برای کاربران مقتصد مناسب است که سبک زندگی آرامی دارند و اکثرا در محیط های آرام مکالمات یک به یک دارند.

نکته: حرف (i) مقابل عدد نشان می دهد که سمعک مجهز به قابلیت بی سیم است. تمام سمعک های Halo 2 و Muse قابلیت بی سیم دارند. Halo 2 بعنوان سمعکی وارد بازار شده است که بصورت ویژه با استفاده از نرم افزار TruLink ، با گوشی های آیفون و آیپاد شرکت اپل سازگار است.

ویژگی پوشاننده‌ی وزوز (Tinnitus) در سمعک های استارکی

شرکت استارکی در تمام مدل های سمعک خود اعم از Soundlens Synergy ، Muse و Halo 2 راه حلی برای پوشش وزوز ارائه کرده است. این برنامه تحت عنوان تکنولوژی Multiflex Tinnitus به متخصصان حوزه شنوایی اجازه می دهد تا سیگنالی که وزوز گوش را می‌پوشاند، برای شما ارائه کنند. این سیگنال پوشاننده به شما کمک می کند تا به صدای وزوز کمتر توجه کنید و روی صدایی که می شنوید تمرکز بهتری داشته باشید.

قیمت سمعک استارکی

قیمت سمعک استارکی به فن آوری سمعک و سال ساخت آن بستگی دارد. برای مثال سمعک Muse IQ بالاترین قیمت را دارد. در این مدل نیز i2400 گران ترین مدل می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت سمعک به این صفحه مراجعه کنید.

لوازم جانبی سمعک استارکی

شرکت استارکی چندین دستگاه شنیداری کمکی دارد، که به شما کمک می کند تا با دنیای پیرامون خود ارتباط برقرار کنید. همانطور که در بالا گفته شد، نرم افزار TruLink سمعک های مدل TruLink  را به گوشی های آیپاد یا آیفون متصل می کند. لوازم جانبی های SurfLink مانند SurfLink Mobile 2 و SurfLink Media 2، سمعک های بی سیم شما را به دستگاه های صوتی خارجی مانند تلویزیون، ام پی تری پلیر یا تلفن متصل می کند. SurfLink Remote  با تمام مدل های سمعک بی سیم کار می کند. استارکی همچنین قالب های گوش تخصصی برای کاربرانی می سازد که نیازهای خاصی دارند، مانند موسیقی دانان، فعالان حوزه خبری و خلبان ها. این شرکت برای کاربردهای صنعتی و یا شکارچیان نیز دستگاه های مراقبت از صدای بلند تولید می کند. دستگاه SoundGear  به شما اجازه می دهد که بصورت شفاف بشنوید، و همچنین از گوش های شما در برابر صداهای مضر و بلند محافظت می کند.

کارهای انسان دوستانه شرکت استارکی

از آنجایی که شرکت استارکی مسئله سلامت شنیداری را جدی می داند، این شرکت متعهد به خدمت رسانی به افراد محروم از طریق بنیاد شنیداری استارکی می باشد. بنیاد شنیداری استارکی از طریق سفرهای ماموریتی متخصصان علم شنوایی و یا حتی مسئولین بلندپایه شرکت استارکی، به مردم کم شنوایی دیگر کشورها در هر سن و سالی کمک می کند.

شرکت های خواهر استارکی

شرکت استارکی برندهای دیگری برای سمعک دارد مانند Audibel  و NuEar. محصولات Audibel  شامل Audibel A4i، مدل Audibel A4، مدل Start و Invisibel Synergy می باشد. محصولات NuEar شامل iNOW ، NOW ، SDS II ، Intro  و Miniscopic Synergy می باشد. استارکی همچنین برند MicroTech  را دارد که محصولاتش عبارتند از: Kinnect 2, Summit, Thrive , Propel و MicroLens Synergy. این برندها همگی دارای سمعک های پاور و پوشاننده وزوز گوش هستند.

 


مطالب مرتبط با سمعک استارکی | نمایندگی سمعک Starkey

پیرگوشی چیست؟ | علائم پیرگوشی | علل و درمان پیرگوشی

پیرگوشی چیست ؟ پیرگوشی افت تدریجی و پیشرونده‌ی کم شنوایی حسی-عصبی است و رایج ترین علت کم شنوایی محسوب می‌شود. در این مقاله شما را با علل و علائم پیرگوشی و درمان پیرگوشی آشنا خواهیم کرد.

استفاده از سمعک در کودکان | مدل های مختلف سمعک کودکان

تجویز و تنظیم سمعک کودکان در کلینیک نیک آوا | راهنمای استفاده از سمعک در کودکان | معرفی بهترین نوع سمعک کودکان

سمعک سالمندان | بهترین سمعک برای سالمندان

تجویز سمعک سالمندان در کلینیک نیک آوا : پیرگوشی لزوم استفاده از سمعک را برای سالمندان ایجاد می‌کند. پیرگوشی یک‌دفعه اتفاق نمی‌افتد بلکه فرآیندی است که با افزایش سن به مرور تشدید می‌شود. بالا رفتن کی ...

سمعک شارژی با باتری قابل شارژ | سمعک شارژی بدون باتری

سمعک شارژی نوعی سمعک است که مشکل تعویض باتری را به طور کلی حل می‌کند. بعد از خرید سمعک شارژی کافیست شما خود دستگاه را به پریز برق متصل کنید و صبر کنید تا در زمان موردنظر شارژ آن انجام شود. برای قیمت س ...

قیمت سمعک استخوانی | کاشت سمعک استخوانی

سمعک استخوانی چیست ؟ سمعک استخوانی در واقع نوعی وسیلۀ تقویت‌کنندۀ صداست که ارتعاشات را به جای سوراخ گوش از پشت گوش وارد  می‌کند. برای آگاهی از قیمت سمعک استخوانی و کاشت سمعک استخوانی با نیک آوا تماس ب ...

بدشکلی های گوش خارجی | آترزی گوش چیست | میکروتیا

بدشکلی های گوش خارجی: آترزی گوش چیست | علت آترزی و میکروتیای گوش چیست | میکروتیا چیست؟ | درمان میکروتیا | درمان آترزی گوش

معرفی انواع سمعک عینکی | قیمت سمعک های عینکی

سمعک عینکی نوعی از سمعک است که برای نخستین بار در دهۀ 50 میلادی ساخته شده است. این نوع سمعک روی عینک طراحی شده است و به‌ویژه برای بیمارانی که هم مشکل بینایی و هم مشکل شنوایی دارند کاربردی است. برای مش ...

از کجا و چگونه سمعک بخرم ؟

همواره قبل از گرفتن سمعک ، لازم است که فرد تحت یک ارزیابی شنوایی قرار گیرد تا نوع و میزان کم شنوایی وی مشخص شود.این فرایند توسط متخصص شنوایی ( ادیولوژیست یا شنوایی شناس ) انجام میپذیرد.

قیمت سمعک - خرید سمعک گوش - فروش انواع سمعک

خرید سمعک با مناسب ترین قیمت از نیک آوا - فروش سمعک با تسهیلات ویژه - جهت مشاهده قیمت سمعک ها در انواع مختلف داخل گوشی و پشت گوشی کلیک کنید.