مقالات نیک آوا


مقالات

مقالات مرتبط با شنوایی سنجی و سمعک را در این قسمت مطالعه کنید.


مطالب مرتبط با مقالات نیک آوا

همه چیز در مورد داروهای اتوتوکسیک از علائم تا تاثیر آن

داروهای اتوتوکسیک از دسته داروهایی هستند که ممکن است شنوایی شما را دچار اختلال کنند. در ادامه در مورد نکات مهم مصرف این داروها و تاثیرات آن صحبت خواهیم کرد.

تست ‌تمپانومتری (Tympanometry) چیست؟ | اهمیت و نتایج آزمایش

تست ‌تمپانومتری (Tympanometry) نوعی آزمایش جهت تشخیص وجود مشکل در گوش میانی است. در این مقاله به نحوه انجام تست، مدت زمان مورد نیاز و فواید آن پرداخته‌ایم.

تست سرگیجه vng برای چیست و نحوه انجام این تست

تست سرگیجه VNG روشی برای بررسی دلایل مختلف عدم حفظ تعادل است. در این مقاله به شرح نکات پیش از تست و نحوه انجام آن پرداخته ایم.

اختلال طیف نوروپاتی شنوایی (ANSD) چیست؟ - علل بروز نوروپاتی

اختلال طیف نوروپاتی شنوایی (ANSD) نوعی اختلال شنوایی است که در هر سنی اتفاق می‌افتد. در این مقاله به شرح علل بروز، علائم و روش‌های تشخیص این بیماری پرداخته‌ایم.

غربالگری شنوایی نوزادان چیست و چرا مهم است؟

غربالگری شنوایی روشی برای تشخیص به موقع ناشنوایی و یا کم شنوایی کودکان است و بدون هیچ دردی انجام می‌شود. در این مقاله به توضیح روش انجام آن پرداخته‌ایم.

تربیت شنوایی چیست و چه نقشی در رشد گفتار کودک دارد؟

تربیت شنوایی روشی برای تربیت افراد دارای معلولیت شنوایی است به طوری که بتوانند به طور طبیعی همانند افراد عادی توانایی شنوایی خود را به دست آورند.

تست ABR - تفسیر و کاربرد آزمون ABR

تست شنوایی ABR برای ارزیابی عملکرد شنوایی فرد انجام می‌شود که بی ضرر و بدون درد است. در این مقاله در مورد اهمیت، کاربرد و چگونگی انجام این تست صحبت شده است.

نحوه استفاده از سمعک و نکات نگهداری از آن

استفاده از سمعک و نگهداری از آن دارای نکاتی است که در صورت عدم رعایت آن، هم به گوش و هم به دستگاه آسیب جدی وارد خواهد شد. در این مقاله به شرح این نکات پرداخته‌ایم.

اختلال عملکرد شیپور استاش چیست؟ + درمان

اختلال عملکرد شیپور استاش منجر به بروز برخی مشکلات شنوایی می‌شود که در این مقاله به بررسی علل، علائم، نحوه تشخیص و درمان این اختلال پرداخته‌ایم.

تومور گوش - علائم و درمان تومور عصب شنوایی

تومور گوش یک عارضه غیر سرطانی است که در صورت رشد بیش از حد می‌تواند با فشار به عصب‌های گوش موجب کم شنوایی و یا از دست رفتن شنوایی شود.

دلایل خارش گوش چیست + درمان

خارش گوش علل متفاوتی دارد مانند خشکی گوش، عفونت گوش خارجی، درماتیت کانال گوش، ... که در صورت وجود این علائم بهتر است که به پزشک متخصص مراجعه کنید.

اتواسکلروز یا اتواسپونژیوزیس چیست + تشخیص و درمان

اتواسکلروز یا اتواسپونژیوزیس بیماری است که در اثر ترمیم غیرطبیعی استخوان گوش میانی اتفاق می‌افتد که زنان میانسال بیشتر در معرض این بیماری هستند.

سمعک AM | انواع سمعک ای ام

سمعک AM انواع مختلفی دارد که در نوع های پشت گوشی و داخل گوشی مورد استفاده قرار میگیرند. برای اطلاع از قیمت سمعک ای ام و مشخصات فنی آن کلیک کنید.

بهترین تنظیم سمعک

پس از تجویز، سمعک بر اساس کم شنوایی فرد تنظیم می شود. به خاطر داشته باشید که سمعک های مدرن امروز قابلیت های تنظیمی بسیار بالایی دارند و یک ادیولوژیست خبره امکانات زیادی برای تنظیم سمعک به نحو دلخواه ش ...

علائم کم شنوایی

علائم کم شنوایی | از ديگران درخواست تكرار گفته هایشان را داريد ، آیا به اعتقاد دیگران مشکل کم شنوایی دارید، آیا هنگام صحبت کردن با تلفن مشکل شنیدن دارید

سمعک Vital | سمعک فول دیجیتال ویدکس - سمعک مقرون به صرفه

سمعک ویتال Vital ویدکس از سری سمعک های فول دیجیتال کمپانی ویدکس ،از لحاظ قیمت در سطح متوسط است و بسیار مقرون به صرفه می باشد.و دارای 6 کانال برای تنظیمات میباشد.

بیماری گوش شناگر چیست | درمان گوش شناگر

گوش شناگر به طور معمول زمانی که آب وارد گوش می شود، بدون هیچ مشکلی از کانال گوش خارج می گردد. با این وجود، گاهی اوقات، آب در کانال گوش باقی می ماند و در پوست خیس کانال باکتری ها و قارچ ها شروع به رشد ...

نقش سبک زندگی در انتخاب سمعک

سبک زندگی زمانی که برای شما سمعک توصیه می شود، مهم است که در مورد شیوه ی زندگی خود به ادیولوژیست توضیح دهید، زیرا ممکن است در به تدریج از حظور در محیط ها و موقعیت های خاصی اجتناب ورزید. به عنوان مثال ...

3 نکته اساسی برای عادت کردن به سمعک

سمعک نیز مانند بسیاری از ابزار و وسایلی که از آنها استفاده میکنید ویژگی ها و شرایطی دارد،مانند عینک یا موبایل ،چند نکته کلیدی که با رعایت آنها سریعتر به آن عادت خواهید کرد

جلسه تنظیم و تحویل سمعک

تنظیم سمعک از اهمیت بالایی برخوردار است و چنانچه سمعک به درستی توسط ادیولوژیست برای فرد کم شنوا تنظیم نشود، نه تنها هیچ کمکی به وی نمی کند بلکه به شنوایی نیز آسیب می رساند. در این جلسه ادیولوژیست با ا ...