فیلتر سمعک چیست | نگه داری و تعویض فیلتر سمعک

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید: 

فیلتر سمعک چیست | نگه داری و تعویض فیلتر سمعک

سمعک ها از اجزای مختلفی ساخته شده ند که یکی از این اجزاء فیلتر است. داشتن شنوایی مناسب در بر قراری ارتباط مناسب با دیگران و داشتن زندگی عادی ضروری است. از این رو استفاده از وسایل با کیفیت و لوازم جانبی سمعک به خصوص فیلتر سمعک که از آن در برابر جرم گوش محافظت می کند، ضروری است. این لوازم جانبی متناسب با نوع و مدل سمعک، دارای اندازه‌های متفاوت است. 

فیلتر سمعک چیست؟

فیلتر سمعک وسیله‌ای است که موجب تمیز نگه داشتن و پاکیزه بودن سمعک می‌شود. بعد از استفاده طولانی مدت از سمعک ها، ممکن است کارایی آن ها کاهش یابد. این اتفاق دلایل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها ترشحات گوش است. البته این ترشحات بعد از استفاده طولانی مدت از سمعک به فیلتر نیز آسیب می رساند و نیاز به تعویض مجدد دارد. در بخش های بعدی با طرز تعویض فیلتر سمعک آشنا خواهیم شد.

چه زمانی باید فیلتر سمعک را تعویض کنیم؟

از آنجایی که سمعک وسیله‌ای است که همیشه از آن استفاده می‌کنیم، ممکن است گاهی عملکرد آن در انتقال صدا به دلایل مختلف کاهش یابد. اگر مشکلی در میزان شنوایی ایجاد شود، باید سمعک مورد بررسی قرار گیرد تا مشکل بر طرف شود. یکی از راه های بهبود افزایش شنوایی تعویض فیلتر سمعک است که در موقع لزوم باید این کار را انجام دهیم. زمانی که سمعک کارایی خود را از دست داده و به خوبی عمل نمی‌کند، تعویض فیلتر ضروری است. در ادامه با مراحل تعویض سمعک آشنا خواهیم شد.

 

فیلتر سمعک

 

انواع فیلتر سمعک

به دلیل تنوع در انواع سمعک، فیلتر سمعک ها نیز متناسب با نوع و اندازه سمعک به بازار عرضه می‌شوند. همچنین نوع فیلتر به کیفیت مواد ساخته شده بستگی دارد. برای تعویض فیلتر ابتدا با توجه به نوع سمعکی که استفاده می کنید، فیلتر مناسب را تهیه و در سمعک قرار دهید.

چگونه فیلتر سمعک را تعویض کنیم؟

با توجه به نوع و شکل سمعک، جای قرارگیری فیلتر متفاوت است و در بسیاری از سمعک ها به آسانی می‌توانیم فیلتر قدیمی را از سمعک جدا و فیلتر جدید را جایگزین  کنیم.
برای تعویض فیلتر ابتدا باید قسمت مورد نظر را از سمعک جدا کنیم. هر فیلتر با یک میله به سمعک متصل شده است. با جدا کردن میله از سمعک، فیلتر قدیمی از سمعک جدا می شود و با سمت دیگر میله می توانید، فیلتر جدید را به سمعک نصب کنید.

نگهداری از فیلتر سمعک

سمعک ها نیز برای داشتن عمر طولانی و بالا بردن کارایی، نیاز به مراقبت دارند. توجه کنید که تمیزی سمعک بسیار مهم است. ابتدا لازم است بدانید نیازی نیست که سمعک را شستشو دهید، چون منجر به آسیب به وسیله می شود تنها باید آلودگی‌های جلوی فیلتر سمعک را به طور مرتب و روزانه با یک پنبه یا پارچه بدون پرز تمیز نگاه دارید تا سمعک همیشه با کارایی بالا صدا را انتقال دهد.


 


شما اولین نفری باشید که نظر می دهد
ارسال نظر جدید
کد امنیتی

امتیاز دهید: