قیمت سمعک استخوانی | کاشت سمعک استخوانی

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید: 

قیمت سمعک استخوانی | کاشت سمعک استخوانی

سمعک استخوانی چیست؟

جالب است بدانید که انسان از راه استخوان پشتِ گوش نیز می‌تواند بشنود. صدایی که از این طریق شنیده می‌شود کیفیتش متفاوت است. تجربۀ شما در شنیدن صدایتان از طریق ضبط صوت می‌تواند این تفاوت را به شما نشان بدهد. صدا از راه استخوان پشت گوش مستقیم به حلزون گوش می‌رسد. سمعک استخوانی برخلاف نوع رایج سمعک‌ها، صداهایی را که از  این طریق دریافت می‌کند تبدیل به ارتعاشات مکانیکی می‌کند و با پردازش این صداها، فرد می‌تواند به‌خوبی بشنود. سمعک استخوانی در واقع نوعی وسیلۀ تقویت‌کنندۀ صداست که ارتعاشات را به جای سوراخ گوش از پشت گوش وارد  می‌کند.

کاربرد سمعک استخوانی برای چه افرادی است؟

کودکانی که از زمان تولد بخشی یا همۀ گوششان مسدود است یا در موارد بسیار نادری محل قرار گرفتن گوشش‌هایشان شبیه یک تکّۀ گوشتی زاید دیده می‌شود، کودکانی که گوش خارجی و میانی آن‌ها تشکیل نشده است، از مواردی هستند که سمعک استخوانی برایشان کاربرد دارد. این کودکان باید در دو ماهگی تست ABR بدهند و میزان کم‌شنواییشان مشخص شود. بعضی بیماران هم که به دلایل مختلف، انسداد در گوششان ایجاد شده است یا کری یک‌طرفه دارند، ممکن است دچار عفونت‌های شدیدی شده باشند که دیگر قابل درمان نیست. در این میان افرادی هم هستند که یک گوششان کاملا ناشنواست. در همۀ این موارد و نمونه‌های مشابه، سمعک استخوانی کاربردی است. در نوزادان کم شنوا، استفاده از انواع سمعک استخوانی به دلیل جای‌گیری محکم آن کارایی بهتری دارد. برخی افراد استفاده از سمعک‌های رایج را به دلیل ظاهر آشکارشان، دوست ندارند و از سمعک‌های داخل گوشی هم به خاطر ترشحات زیاد گوش و مشکلاتی که این سمعک‌ها در تقویت و پردازش صدا دارند، نمی‌توانند استفاده کنند، بنابراین واضح است که این افراد هم سمعک‌های استخوانی را ترجیح می‌دهند.

 

کاشت سمعک استخوانی

 

انواع سمعک‌های استخوانی

در این‌ بخش، انواع سمعک‌های استخوانی را معرفی می‌کنیم.

1- سمعک استخوانی تلی و هدبندی :

این نوع سمعک برای کودکان و نوزادان مناسب‌تر است. در این موارد فنر کششی با استفاده از هدباند، انتقال دهندۀ استخوانی را به سر فشار می‌دهد.

2- سمعک استخوانی عینکی :

کاربرد این نوع سمعک به همراه عینک بیشتر برای کودکان 9 سال به بالاست. در این مورد، انتقال دهندۀ استخوانی روی دستۀ عینک قرار می‌گیرد.

3- سمعک استخوانی کاشتنی :

در جهان از سال1970 در کشور سوئد در درمان بیماری‌های شنوایی از سیستم BAHA که قابل کشت است، بهره می‌برند. سمعک استخوانی کاشتنی، به‌خصوص در موارد انسدادِ کامل گوش بسیار کاربردی است. این نوع سمعک برای کسانی که مشکلات جراحی را می‌پذیرند مناسب‌تر است، چون علاوه بر داشتن کیفیت شنیداری بیشتر، ظاهر بهتری هم دارد. 

کاشت سمعک استخوانی چگونه است؟

این سمعک باید با جراحی، از زیر پوست جاسازی شود. کاشت سمعک استخوانی به این شکل است که یک بخش تیتانیومی پشت گوش و روی استخوان تمپورال کاشته می‌شود و بعد از آن یک صفحۀ آهن‌ربایی رویش قرار می‌دهند و سپس پوست را بخیه می‌زنند. 3 تا 5 ماه بعد استخوان جمجمه آن را احاطه می‌کند. در مرحلۀ دیگرِ جراحی، یک رابط از روی پوست به آن بخش تیتانیومی وصل می‌شود. این قطعه بین پردازشگر و بخش تیتانیومی که صدا را به جمجمه می‌رساند ارتباط برقرار می‌کند. در بزرگسالان هر دوی این مراحل در یک بار عمل جراحی قابل انجام است. در کاشت استخوانی صدا از طریق میکروفن سمعک دریافت و به ارتعاش تبدیل می‌شود و بعد از آن، از راه استخوان به حلزون گوش می‌رسد و بیمار صدا را می‌شنود. 

قیمت سمعک استخوانی چقدر است؟

سمعک‌های استخوانی به نسبت سایر سمعک‌ها قیمت بالاتری دارند، ولی با توجّه به کارآیی‌، مدّت زمان طولانی‌ای که استفاده می‌شوند و راحتی‌ای که به مشتری عرضه می‌کنند مقرون به صرفه‌ترند. هزینۀ عمل کاشت سمعک استخوانی 10 میلیون تومان است. همچنین قیمت سمعک استخوانی تلی و هدبندی برای هر گوش بالای 4 میلیون تومان است.
بنابر آنچه گفته شد، ناهنجاری‌های ناشنوایی، کم‌شنوایی، مشکلات انسداد و گرفتگی گوش زندگی افرادی را که با این معضلات مواجه باشند، به شکل قابل ملاحظه‌ای تحت تأثیر قرار می‌دهد. به‌خصوص شنیدن برای کسب مهارت‌های کلامی در کودکان لازم است. برای چنین مشکلاتی به محض تشخیص داده شدن توسط متخصص باید به بهترین شکل چاره‌جویی کرد. سمعک‌های استخوانی به‌خصوص در مواقع انسدادهای کامل گوشی یا گرفتگی‌های شدید، یاری‌رسان است. این نوع سمعک‌ها به ویژه نوعی از آن‌ها که بر استخوان پشت گوش و زیر پوست این ناحیه کاشت می‌شود، کیفیت صدا را چند برابر می‌کنند. با پیشرفت علم و فناوری بهره بردن از انواع سمعک استخوانی از جمله کاشت سمعک استخوانی می‌تواند به زندگی افراد زیادی کمک کند.  

 

جهت آگاهی از قیمت انواع سمعک کلیک کنید

       


تعداد نظرات: 23
 نسیم سیفی۱۳۹۹/۴/۱۹ , 03:52 ق.ظ 

سلام،مادرم گوش راستش عصبش ناراحته نمیشنوه ،گوش چپش مجراش بستس میگن گوشت اضافه آورده انقدرعفونت کرده طی سالیان، گفتن بایدسمعک استخوانی بزاره آیامیشنوه حتما؟میشه قیمتشوحدودی بگیدچون یه جابهمون گفتن ۸میلیون یه دونش شک دادم

 مدیر سایت۱۳۹۹/۴/۲۷ , 06:06 ب.ظ 

با سلام. در مورد قیمت سمعک ها بایستی تلفنی با کلینیک تماس بگیرید.

 رضا روحی۱۳۹۹/۴/۸ , 10:03 ق.ظ 

سلام من رضا هستم هر دو گوش من کم شنواست از سن یک سالگی تا الان که سیزده سالم هست از سمعک پشت گوشی استفاده کردم صحبت کردم کاملا رسا وصاف هست ومدرسه عادی میروم میخواستم بپرسم ببینم راهی هست که من نخوام از سمعک استفاده کنم ؟ یا کاشت بشم که سمعک داخل گوشم نباشه ؟ ایا با کاشت سمعک استخوانی باز هم باید سمعک داخل گوش باشد ؟ ممنون از راهنمایی هاتون

 مدیر سایت۱۳۹۹/۴/۲۷ , 06:22 ب.ظ 

سلام. باید نتایج تست شنوایی شما را ببینم.

 علی۱۳۹۹/۲/۱۰ , 12:13 ب.ظ 

با درود بنده 24 سال سن دارم گوش راستم مجراش بسته هستش به اصطلاح ارترزی گوش دارم ولی گوش چپم سالم هستش حالا برای عمل کردن و گذاشتن سمعک استخوانی مناسبه؟؟؟ یا سمعک برا گوش سالمم بزارم یا برا گذاشتن سمعک تو کوش راستم مجراش بسته است چه کنم لطفا راهنمایی کنید اینم شمارمه کسی اطلاعی داره بگه 09185139430

 مدیر سایت۱۳۹۹/۲/۱۹ , 02:58 ب.ظ 

سلام. می‌توانند از سمعک های استخوانی بدون جراحی استفاده کنید.

 میثم۱۳۹۹/۱/۶ , 01:11 ق.ظ 

با سلام من ۳۰ سالمه و از 10 سالگی گوش سمت راستم صدا میده ( وزه) به دکتر که مراجع کردم گفتن یه مدل ویروس گرفتی که یکی از گوش هات از دست دادی .حدود 10تا 20درصد گوش سمت راستم میشنوه ولی گوش سمت چپ سالمه .آیا درمان داره یا با سمعک چیزی میشه ترمینش کرد

 مدیر سایت۱۳۹۹/۱/۱۲ , 11:36 ق.ظ 

با سلام. باید نتایج ارزیابی شما رو ببینم.

 محمد دهنوخلجی۱۳۹۹/۱/۵ , 02:50 ب.ظ 

سلام من شنوایی گوش چپم چند ۷سال پیش به دلیل شک عصبی و دلایل ارثی از بین رفت خیلی ضعیف شد اما شنوایی گوش راستم عالی بود از دیروز گوش راستم هم شنواییش ضعیف شده و تو گوشم مثل باد باشه اینطوزی شده و خیلی اذیتم میکنه میتونین راهنماییم کنین مشکل چیه

 مدیر سایت۱۳۹۹/۱/۱۲ , 11:38 ق.ظ 

سلام. باید حتما به پزشک متخصص گوش مراجعه کنید و تست شنوایی انجام بدید.

 میلاد۱۳۹۸/۱۲/۱۱ , 05:52 ب.ظ 

سلام-ببخشید گوش راست من ضعیف هست-و از پنجاه دسی بل تو فرکانس های پایین شروع میشه-و با شیب ملایمی در فرکانس 8000به هشتاد دسی بل میرسه-و بالاتر از فرکانس 8000وضعیت شنواییم بهتر میشه-محاسبه میزان کم شنوایی تو همه فرکانس ها مد نظر هست؟یا میانگینشون مطرحه؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۲/۱۲ , 05:22 ب.ظ 

سلام. همه فرکانس ها از ۲۵۰ تا ۸۰۰۰ هرتز برای شنیدن و درک کلمات مهم هستن. و برای تجویز سمعک هر فرکانس جداگانه مدنظر قرار میگیره نه میانگین.

 حسین عباسی ۱۳۹۸/۱۲/۶ , 03:48 ق.ظ 

با سلام لطفا اگه میشه سوال من رو جواب بدید 🙏 من پسر هستم و 16 سال سن دارم هردو گوشم کم شنوایی حسی عصبی داره مادرزادی و از هفت سالگی تا 12 سالگی سمعک پشت گوش استفاده کردم و از 14 سالگی سمعک داخل گوش گرفتم و از اون موقع تا الان کلا 3 تا 4 هفته استفاده کردم چون تو دبستان به اندازه کافی مورد تمسخر قرار گرفتم و کلا از سمعک نا امیدم الانم هرچی سنم میره بالا تر بیشتر عذاب میکشم طوری که صدای اطرافیان رو می‌شنوم اما نمیتونم درک کنم میخاستم ببینم اگه از سمعک طولانی مدت استفاده کنم امکانش هست بعد یه مدت بدون نیاز به سمعک درمان بشم؟؟ ممنون می‌شم جواب بدید 🙏🙏

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۲/۱۲ , 05:16 ب.ظ 

با سلام. خیر متاسفانه. سمعک فقط برای جبران کم شنواییه و باعث بهتر شنیدن اصوات میشه و در واقع کم شنوایی رو درمان نمیکنه. پیشنهاد می‌کنیم که از سمعک های جدید داخل گوشی که کوچکتر هستند استفاده کنید و به سمعک مثل عینک نگاه کنید و اجازه ندید عزت نفستون پایین بیاد.

 حامد۱۳۹۸/۱۱/۲۳ , 08:42 ق.ظ 

سلام.من آقای ۳۳ سالمه هستم.۱۵سال پیش به دلیل عفونت وپارگی پرده گوش راستم عمل جراحی انجام دادم ودرحین عمل استخوانچه های شنوایی هم برداشته شد.ازاون موقع تاحالا شنوایی گوش راستم خیلی کم شده.فکرکنم درحد۶۵ دسی بل.به نظرتون سمعک بهتره یاکاشت استخوانچه؟وتاچقدرمیتونه هرکدام ازاین روشها موفقیت آمیز باشه؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۱/۲۵ , 07:24 ب.ظ 

سلام. با توجه به اینکه عمل استخوانچه ها معمولا موفقیت امیز نیست، سمعک توصیه میشه. البته در این مورد بهتره با پزشکتان مشورت کنید.

 رها۱۳۹۸/۱۰/۲۵ , 01:00 ق.ظ 

با سلام همسر من 41 سال دارن. کم شنوا 50 درصد. از نوع حسی عصبی. با جراحی میتونه مشکلش حل بشه. از هر دو گوش

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۰/۲۷ , 01:52 ب.ظ 

با سلام. خیر متاسفانه.

 علیرضا بهروزی۱۳۹۸/۱۰/۲۳ , 12:24 ق.ظ 

سلام ، ممنون از اطلاعات مفیدتون من چند سال است مبتلا به کم شنوایی شدید گوش چپ شده ام مدت یکسال است از سمعک استفادهدمیکنم . صداها را با وضعیت بدی میشنوم ، بعضی از انها بسیار ازار دهنده و بلند و بعضی غیر قابل تشخیص . بطور اتفاقی متوجه شدم وقتی بلند گوی گوشی همراه( مثلاً هنگام پخش موزیک) در بغل لاله گوش چپم روی صورتم میچسبانم قادر به شنیدن صدا هستم آنهم با تشخیص کامل اصوات و بدون نویز آزار دهنده و وقتی همان بلنگو را جلوی گوش چپم میگیرم صدا بلند و گوش خراش و بدون تشخیص اصوات میباشد . میخواستم ازتون سوال کنم مشگل من چیست؟ ، قبلاً پزشکان البته انهاییکه ظرف یک دقیقه ویزیت میکنند و نسخه میپیچند !!! گفتند عصب شنیداری را از دست داده ام . ایا سمعک استخوانی راه درمان من میباشد ؟ یا ... لطفاً راهنمایبم کنید ، ۵۰ سال سن دارم و شنیدن یکطرفه خیلی ازارم میدهد .

 مدیر سایت۱۳۹۸/۱۰/۲۷ , 02:03 ب.ظ 

با سلام و تشکر. علت اینکه شما با چسباندن بلندگو روی پوست پشت لاله گوشتان صداها را بخوبی میشنوید این است که حلزون گوش مقابل که سالم است در شنیدن به شما کمک می‌کند. و این مورد اساس جراحی های استخوانی در کم شنوایی های یک طرفه است. در مورد سمعک استخوانی و جراحی BAHA می‌توانید با پزشک متخصص گوش مشورت کنید.

 طاها ۱۳۹۸/۸/۶ , 01:34 ق.ظ 

سلام قیمت سمعک استخوانی از نوع کاشتنی رو میخواستم بپرسم

 مدیر سایت۱۳۹۸/۸/۷ , 11:27 ق.ظ 

سلام. باید در این مورد با پزشک جراح گوش مشورت کنید.

 مرتضی۱۳۹۸/۷/۲۹ , 03:28 ق.ظ 

با سلام ممنونم از اطلاعات خوب و کاملی که گذاشتین همسرم ۳۰ سال سن داره و حدود ۱۵ سال از سمعک استفاده می کنه بخاطر مشکل ظاهری آیا می توان از سمعک استخوانی استفاده کنه و هزینه سمعک برای هر دو گوش چقدر می باشد ممنونم از لطف شما

 مدیر سایت۱۳۹۸/۷/۲۹ , 09:20 ق.ظ 

با سلام. سمعک استخوانی برای افرادی مناسبه که کم شنوایی انتقالی دارند و عصب گوش باید سالم باشه.

 حسين رجبي۱۳۹۸/۷/۲۷ , 02:37 ب.ظ 

سلام من گوش راستم شنوايش حدود پنجاه درصده به خاطر عصب گوشه در ضمن گوش چپم شنوايي نداره برا هر گوشم بايد چكار كنم عصب گوش ضعيفه براي گوش چپم

 مدیر سایت۱۳۹۸/۷/۲۹ , 09:25 ق.ظ 

با سلام. برای درمان کم شنوایی حسی عصبی باید از سمعک استفاده بشه. که با توجه به نوع و میزان کم شنوایی و موارد دیگه سمعک مناسب تجویز میشه.

 عماد۱۳۹۸/۷/۲۵ , 07:48 ب.ظ 

سلام شنوایی من بر اثر انفجار کاهش پیدا کرده و مشکل من بیشتر در محیطهای شلوغ باصدای بلند بخوبی قادر به تفکیک صدا ها نیستم و معمولا صدای طرف مقابل را بخوبی نمی شنوم ولی در محیطهای آرام تقریبا مشکلی ندارم آ یا من نیاز به سمعک دارم

 مدیر سایت۱۳۹۸/۷/۲۹ , 09:33 ق.ظ 

با سلام. به احتمال زیاد نیاز دارید. در صورت تمایل تصویر ادیوگرام یا نوار گوشتان را واتساپ کنید.

 یوسف۱۳۹۸/۷/۷ , 11:52 ق.ظ 

من دوتا گوشم کم شنوایی متوسطی داره.تقریبا بدون سمعک صدای متوسط رو میشنوم.به نظرتون میتونم از سمعک کاشتنی داخل گوش استفاده کنم؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۷/۷ , 10:45 ب.ظ 

سلام. سمعک های استخوانی برای کم شنوایی انتقالی مناسبه. اگر کم شنوایی شما حسی عصبی است نمیتونید از سمعک استخوانی استفاده کنید.

 هلن۱۳۹۸/۷/۶ , 07:05 ب.ظ 

دخترم 4سال و نیمشه و الان 3ساله داره سمعک پوشت گوشی استفاده میکنه افت جفت گوشاش رو 65 تا 70dbتشخیص دادن ولی الانم با وجود سمعک بازم صدای تلویزیون و تلفن رو متوجه نمیشه به نظر شما سمعک کاشتنی مناسب دخترم هست

 مدیر سایت۱۳۹۸/۷/۷ , 10:47 ب.ظ 

سلام. خیر مناسب نیست. برای درک خوب گفتار باید سمعک مناسب با تنظیم دقیق استفاده بشه.

 لیلا جعفرپور ۱۳۹۸/۶/۱۷ , 01:08 ب.ظ 

سلام پسر من کم شنوا هست هردوتا گوشش خواستم بدونم میشه انجام بدم درصد شنوایش مثل یک فرد عادی میشه وهزینش چقدر هست وکجا انجام میدین ممنون

 مدیر سایت۱۳۹۸/۶/۲۳ , 07:56 ب.ظ 

سلام. بستگی به نوع و میزان کم شنوایی داره. سمعک استخوانی برای افرادی مناسبه که حلزون و عصب گوش سالمه و فقط مشکل انتقالی دارن. اگر کم شنوایی پسر شما حسی عصبی است کاندید سمعک استخوانی نیستن.

 بهمن دهستانی۱۳۹۸/۶/۷ , 04:40 ق.ظ 

سلام من میشنوم ولی صحبت افرادرا متوجه نمیشم 32سالمه ایاباسمعک مشنوم کدوم سمعک خوبه ممنونم

 مدیر سایت۱۳۹۸/۶/۷ , 10:12 ب.ظ 

سلام. بله اگر کم شنوایی دارید سمعک به شما کمک میکنه. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر میتونید با واتساپ یا تلگرام شماره ۰۹۳۵۴۵۴۹۹۵۴ با ما در ارتباط باشید.

 زینب۱۳۹۸/۶/۵ , 02:43 ب.ظ 

سلام من بچم 28 روزشه رفتم شنوایی سنجی گفت ناشنوایی عمیق داره و اینکه بصورت ارثیه از عمه ی دوتامون ای بی ار هم دادیم همین نتیجه رو داده بهمون با توجه به اینکه یکی از گوشهاش هم عفونت داره بنظر شما باید چیکار کنم?

 مدیر سایت۱۳۹۸/۶/۷ , 10:15 ب.ظ 

با سلام. تا یک ماه دیگر صبر کنید. مجدد ABR و ASSR انجام بدید. در صورتی که مجدد کم شنوایی تایید شد برای سمعک و کاشت حلزون اقدام کنید.

 منصور۱۳۹۸/۵/۳۰ , 11:00 ق.ظ 

سلام من یکی از گوشهام کلا شنوایی نداره و بخاطر ظاهر بد سمعک های بیرونی اصلا دوس ندارم از این سمعک ها استفاده کنم به نظرتون من چه جور سمعکی میتونم استفاده کنم و ایا این سمعک مشکل من رو حل خواهد کرد

 مدیر سایت۱۳۹۸/۶/۴ , 08:36 ب.ظ 

با سلام. اگر گوش کاملا شنوایی نداره نمیتونید از سمعک استفاده کنید.

 ولی اله۱۳۹۸/۴/۲۵ , 02:42 ب.ظ 

من گوش چپم مشکل حسی عصبی شدید دارد یعنی 80 db . می خواستم بپرسم چه سمعکی برای من جواب می دهد؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۴/۳۰ , 08:50 ب.ظ 

تجویز سمعک به میزان و نوع کم شنوایی، سن، سابقه استفاده از سمعک، بیماری ها و دیگر مشکلات گوش، بودجه و غیره بستگی داره. برای مشاوره با واتساپ یا تلگرام شماره ۰۹۳۵۴۵۴۹۹۵۴ با ما در ارتباط باشید.

 امیرعباس۱۳۹۸/۴/۲۲ , 12:38 ق.ظ 

سلام من پسرم کم شنوایی دوگوش داره والان۱۸ماهش هست میخواستم ببینم میشه به جای کاشت حلزون این نوع سمعک وکاشت براش استفاده بشه؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۴/۲۲ , 02:00 ب.ظ 

سلام. بستگی به نوع و میزان کم شنوایی داره.

 نگین ۱۳۹۸/۳/۱۰ , 04:55 ب.ظ 

سلام.با تشکر از مطلب مفیدتون.آیا در خصوص افرادی که کم شنوایی شدید دو گوش دارن و به علت مسائل ظاهری حاضر به استفاده از سمعک معمولی پشت گوش نیستن ، ایا میشه همچین جراحی رو انجام داد؟ کیفیت شنیدن با این سمعکها چطوره؟

 مدیر سایت۱۳۹۸/۳/۱۲ , 08:39 ق.ظ 

سلام. بعضی از سمعک های داخل گوشی برای کم شنوایی های شدید مناسبه. برای کم شنوایی های شدید سمعک های کاشتنی مناسب نیستند.

ارسال نظر جدید
کد امنیتی

امتیاز دهید: