انتخاب سمعک مناسب


انتخاب سمعک مناسب |  4 نکته کلیدی هنگام خرید سمعک

راهنمای انتخاب سمعک مناسب

در ابتدا باید گفت مهم ترین نکته این است که :

 
هنگام انتخاب سمعک باید به این نکته توجه داشته باشید که یک مارک یا یک مدل خاص سمعک برای تمام انواع کم شنوایی مناسب نیست.
 
به بیان ساده :
اگر میزان شنوایی ،شغل ، محیط کاری و اخلاقیات شما با دوستتان که درجه شنوایی پایین تر یا بالاتری نسبت به شما دارد ، استفاده از یک نوع برند یا مدل خاص از سمعک توصیه نمیشود . این موضوع در مورد لوازم دیگر شاید منطقی به نظر بیاید چون شما تجربه خوبی از استفاده آن محصول داشته اید و به تجربه شخصی پیشنهاد آن مدل را به او میدهید اما در واقع چنین کاری مناسب نیست.
 
در واقع:
      1. ترجیحات شخصی
      2. میزان و نوع افت شنوایی
      3. مهارت های حرکتی و دستی
      4. و البته بودجه ی فرد کم شنوا
بر انتخاب سمعک تاثیرگذار است.
 

روندی که همه ما لااقل یکبار برای انتخاب سمعک مناسب طی میکنیم:

در ابتدا با یک سرچ ساده با انواع اقسام مدل ها و برندهای با کیفیت سمعک آشنا می شویم. سپس به دنبال آن هستیم که کدام یک از این مدل ها با کیفیت تر و برایمان  مناسب تر است.پس شروع به مقایسه ویژگی های آنها با هم میکنیم که شاید در ابتدا ساده به نظر بیاید اما مقایسه تخصصی سمعک ها و انتخاب از میان انواع و اقسام مارک ها و مدل های سمعک  برایمان پیچیده خواهد بود.

پس در کنار آن نیاز به یک مشاوره یا همراهی که خود نیز دچار این مشکل است  یا دانش این تکنولوژی را دارد کمک بسیار بزرگیست.

 

مجموعه نیک آوا با متخصصین مجرب ایدئولوژیست با آموزش هایی که در سایت قرار میدهد و یا بحث و تبادل نظر بین کم شنوایان برای راهنمایی یکدیگر در سایت و همچنین تیم مشاوره نیک آوا بصورت تلفنی روندی برای کمک به یکدیگر در مسیر درمان یا بهبود شنوایی از ابتدا تا انتها همراه شما خواهد بود.

 

پس بهترین راه تحقیق و اعتماد به متخصص ایدئو لوژیست است.
 

.

هنگام تحقیق در مورد سمعک مناسب برای خود به این نکات مهم توجه کنید:
 
  1. بر اساس قوانین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی تنها مرجع مجاز برای تجویز و تنظیم سمعک متخصصان شنوایی شناسی با مدرک دانشگاهی می باشند. تجویز و تنظیم سمعک به دست افراد غیر متخصص نتایجی مانند غیر قابل استفاده بودن سمعک با صرف هزینه ی زیاد و آسیب به سیستم شنوایی را به بار خواهد آورد. توجه داشته باشید که حتی پزشکان محترم متخصص گوش و حلق و بینی نیز مجاز به تجویز و تنظیم سمعک نمی باشند.
  2. سمعک خود را از یک شرکت خاص یا کلینیکی که تنها با یک مارک خاص کار می کند تهیه نفرمایید(شرکت ارائه دهنده یک مدل)، مطمئنا این افراد تمام انتخاب های مناسب را برای شما در اختیار نخواهند داشت. بنابراین به مراکزی که مارک های متنوعی از سمعک را در اختیار دارند مراجعه فرمایید.
  3. در هنگام انتخاب کلینیک به مواردی مانند دانش و مهارت ادیولوژیست توجه فرمایید زیرا سمعک وسیله ی پزشکی ای می باشد که باید به درستی تجویز و تنظیم گردد، در غیر این صورت به جز صرف پول شما و آسیب به سیستم شنوایی نتیجه ای در بر نخواهد داشت.
  4. سمعک در تمام دنیا وسیله ی پزشکیِ گران قیمتی می باشد. موارد تاثیرگذار بر قیمت سمعک، فن آوری و مدل آن، گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد. بنابراین به تهیه سمعک به عنوان بهبود کیفیت زندگی و سرمایه گذاری در زمینه سلامت بنگرید.

 

 


مطالب مرتبط با انتخاب سمعک مناسب

بهترین تجویز سمعک

کلینیک سمعک نیک آوا با بهره گیری از متخصصان شنوایی با مدرک دکتری تخصصی شنوایی شناسی توانسته است گامی در راستای ارائه خدمات و یاری رسانی به جامعه ی کم شنوا بردارد.