قیمت سمعک | لیست قیمت سمعک | قیمت انواع سمعک

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید: 

قیمت سمعک | لیست قیمت سمعک | قیمت انواع سمعک

فروش ویژه سمعک با تسهیلات ویژه خرداد ۹۷

 با دو سال گارانتی بی قید و شرط بین المللی، ۵ سال تنظیم رایگان و همکاری با تمام بیمه ها

حداقل قیمت سمعک

حداقل قیمت سمعک های ارائه شده برای هر گوش به این شرح می باشد می باشد: 

فناوری سمعک  قیمت (تومان)
سمعک های آنالوگ ۴۵۰،۰۰۰ ریال
سمعک های دیجیتال ۷۰۰،۰۰۰ ریال
سمعک های هوشمند ۱،۲۰۰،۰۰۰ ریال
سمعک های هوشمند وایرلس ۱،۹۰۰،۰۰۰ ریال

 

مزایای کلینیک سمعک نیک آوا

  بهترین تجویز و تنظیم سمعک توسط دکترای شنوایی شناسی

  * مناسب ترین قیمت سمعک

  * بهترین خدمات پس از فروش

  * دو سال گارانتی کامل بین المللی

  * پنج سال گارانتی تنظیم

  * همکاری با تمام بیمه ها

 

لیست قیمت سمعک 

قیمت باکیفیت ترین برندهای ساخت برترین کمپانی ها به شرح زیر است:

برند سمعک  حداقل قیمت (تومان ) حداکثر قیمت (تومان)
سمعک اتیکن ۹۰۰,۰۰۰ ۵,۰۰۰,۰۰۰
سمعک زیمنس ۱,۰۰۰,۰۰۰ ۷,۰۰۰,۰۰۰
سمعک استارکی ۹۰۰,۰۰۰ ۵,۰۰۰,۰۰۰
سمعک یونیترون ۷۰۰,۰۰۰ ۴,۰۰۰,۰۰۰
سمعک ویدکس ۷۰۰,۰۰۰ ۵,۰۰۰,۰۰
سمعک فوناک ۷۰۰,۰۰۰ ۵,۰۰۰,۰۰۰
سمعک نامرئی ۲,۰۰۰,۰۰۰  

 

همکاری با تمام بیمه های پایه و تکمیلی (ارائه ی رایگان تمام مدارک و فرم های لازم به همراه گواهی پزشک متخصص ENT)

 

تعرفه کمک هزینه بیمه ها برای سمعک

 

دلیل قیمت گذاری هر یک از این کمپانی ها را در ادامه بخوانید. 

 

حتما بخوانید !

نکات کلیدی قبل از خرید سمعک

بعد از طی مراحل ارزیابی شنوایی اگر ادیولوژیست یا متخصص شنوایی به شما استفاده از سمعک را توصیه کرد قبل از خرید سمعک حتما به این موارد توجه فرمایید .

1- اندازه ی سمعک با میزان کم شنوایی ارتباط دارد. به عبارتی دیگر، در افرادی با کم شنوایی شدید و عمیق نمی توان از سمعک های کوچک داخل گوشی استفاده کرد. با این وجود، در کلینیک سمعک نیک آوا کوچکترین سمعک ها با قدرت شنوایی بالا تجویز می شوند. 


2- اگر شما بیش از حد مستعد ابتلا به عفونت گوش هستید، سمعک های کوچک داخل گوشی به علت ورود مایع و عفونت گوش در معرض آسیب قرار می گیرند و ممکن است بهترین انتخاب برای شما نباشد. البته فیلترهای خاصی برای این شرایط در نظر گرفته می شود.


3- ممکن است بخواهید برخی از انواع سر و صداهای پس زمینه را کاهش و یا بعضی از فرکانس های صوتی که در شنیدن آن مشکل دارید را افزایش دهید ولی به یاد داشته باشید همه سمعک ها قادر به انجام این موارد نیستند. بنابراین به ادیولوژیست خود اعتماد کنید و تجویز سمعک مناسب را بر عهده ی ایشان بگذارید.


4- بعضی از انواع سمعک با استفاده از سیگنال وایرلس قادر به ارتباط با لپ تاپ، پخش کننده های موزیک و موبایل هستند، اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد میتوانید قبل از خرید سمعک از این مسئله مطمئن شوید.


5- اگر شما نگران ظاهر خود در صورت استفاده از سمعک هستید، با مشاوران حاضر در کلینیک در این مورد صحبت کنید تا بهترین گزینه با توجه به مشکل شنوایی و زیبایی ظاهری را به شما پیشنهاد بدهند .

 

جدول قیمت سمعک

رده سمعک حدود قیمت به تومان مشخصات
*** ۵۰۰ هزار تا ۱,۴۰۰ دیجیتال، قابلیت حذف فیدبک، قابلیت کنترل دستی و قابلیت برنامه ریزی
**** ۱,۵۰۰ تا ۳ میلیون دیجیتال هوشمند، حذف فیدبک، قابلیت کنترل نویز محیط، تشخیص گفتار، وایرلس، ضدآب، سیستم کنترل وزوز گوش، ۱۶ تا ۳۲ کانال، قابلیت کراس، بلوتوث، دارای چندین برنامه، قابل تنظیم برای محیط های مختلف، قابلیت مدیریت با تلفن همراه، جهت داری پیشرفته، ارتباط دوگوشی سمعک ها، ارتباط مستقیم با تلفن های هوشمند و تلوزیون و ....
***** از  ۳ میلیون به بالا دیجیتال فراهوشمند، حذف فیدبک پیشرفته، قابلیت کنترل نویز پیشرفته، تشخیص گفتار فوق العاده، وایرلس، ضدآب، سیستم کنترل وزوز گوش، ۳۲ تا ۵۶ کانال، قابلیت کراس، بلوتوث، دارای چندین برنامه قابل تنظیم برای محیط های مختلف، قابلیت مدیریت با تلفن همراه، جهت داری فوق العاده برای اصوات گفتاری، ارتباط دوگوشی سمعک ها، ارتباط مستقیم با تلفن های هوشمند و تلوزیون، کیفت صوت بسیار شبیه به گوش طبیعی، امکان تنظیمات با بالاترین دقت و تنوع

 

قیمت گذاری برندهای مختلف سمعک

سمعک اتیکن 

کمپانی اتیکن در سال ۱۹۰۴ در کشور دانمارک تاسیس شد .در حال حاضر این کمپانی یکی از با سابقه ترین و قدیمی ترین کمپانی های تولید کننده سمعک در جهان است.

از جمله ویژگی های این کمپانی خلاقیت در تولید سمعک با آخرین و برترین تکنولوژی های این عرصه برای توسعه روزافزون تجهیزات پزشکی و کمک به بیماران کم شنوا است. این کمپانی عرضه کننده انواع سمعک برای کودکان و بزرگسالان و مجهز به انواع فناوری های پیشرفته است.

   1.  از جمله ویژگی های چشمگیر این محصول ارزیابی دوره ای تمامی محصولات مطابق با آخرین استاندارهای سطح کیفی است. به صورتی که با خرید سمعک محصولات این کمپانی سمعک خریداری شده شما تحت بالاترین تست ها بصورت مداوم قرار  می گیرد.

   2. ویژگی دیگر این سمعک ها پوشش نانوی آن است که به این جهت محصولات آن دارای استاندارد IP58 است. در واقع سمعک های ضد آب و گرد و غبار هستند.

   3. از بارزترین ویژگی های این محصول رفع مشکل وزوز گوش با  پیشرفته ترین تکنولوژی سرکوب وزوز گوش است که شاید برای بیماران کم شنوا یکی از ناراحت کننده ترین موارد باشد.

  4. از دیگر ویژگی های این سمعک ها عرضه سریع آخرین نمونه های تولید شده کمپانی به نمایندگان به همراه خدمات پس از فروش و ضمانت نامه بدون قید و شرط سمعک ها از طریق نمایندگان این محصول است.

حدود قیمت سمعک اتیکن بین ۹۰۰,۰۰۰ تا ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان 

 

سمعک فوناک

کمپانی سمعک فوناک یکی از معروف ترین تولید کننده گان سمعک در جهان است و این برند در سال ۱۹۴۷ در سوئیس شروع به کار کرد و همه شهرت و آوازه خود را بخاطر دانش و تخصصش دارد.

برترین دانشمندان شنوایی شناسی جهان و نخبگان این حوزه در کادر تخصصی فوناک فعالیت دارند و به این دلیل محصولات این کمپانی شاید بتوان گفت به صورت لحظه ای در حال تحقیق و تغییر است.

از جمله رویداد های مهم در این کمپانی و محصولات آن :

  1.  رونمایی از تکنولوژی جدیدی با نام Venture در سال 2015

  2. عرضه مشهورترین سمعک این کمپانی NAIDA (سمعک نایدا) مختص کودکان 

  3. تولید انواع مختلفی از سمعک ها با تکنولوژی های پیچیده در لیست سمعک  نامرئی، داخل گوشی و پشت گوشی

  4. و در انتها افزودن تکنولوژی های کاربردی، متناسب با نیاز روز به سمعک ها مانند قابلیت اتصال به تلفن همراه و....

حدود قیمت سمعک فوناک بین ۷۰۰,۰۰۰ تا ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان 

 

سمعک ویدکس

این کمپانی نیز دانماریست و در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده است. این کمپانی پر آوازه امروزه با در دست داشتن 10 درصد از سهم فروش بازار سمعک جهان ششمین کمپانی معروف جهان محسوب میشود و در حدود 100 کشور جهان دارای نمایندگی است.

حوزه اصل تولید این کمپانی بر روی سمعک های فوق دیجیتال است و پس از آن گامی بزرگ در عرصه تولید سمعک های هوشمند و وایرلس دارد.

از دیگر عواملی که باعث میزان فروش بالای این سمعک ها شده اطمینان از کیفیت و گارانتی این محصولات است. سمعک ویدکس دارای 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش است که موجب رضایت و جلب نظر مشتریان شده است.

حدود قیمت سمعک ویدکس بین ۷۰۰,۰۰۰ تا ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان 

 

سمعک زیمنس

همانطور که از اسمش بر می آید  این برند پر آوازه یکی از 5 برند برتر تولید کننده سمعک در جهان است. که حدود 147 سال است به تحقیق توسعه و عرصه سمعک با آخرین فناوری ها پرداخته است.

ویژگی های منحصر به فرد سمعک زیمنس:

   1.  سمعک های برند  زیمنس صداهای با قدرت پایین آرام را قابل شنیدن می کند و صداهای ناهنجار و با قدرت بسیار بالا یا آزار دهنده  اطراف را متعادل و حذف می کنند.
این قابلیت مهم از خلاقیت های شرکت زیمنس بود که در هنگام خرید بهتر است حتما در نظر داشته باشید بدین علت که در محیط های شلوغ و پر سر و صدا بسیار مناسب است.

   2.  از دیگر ویژگی های بسیار شاخص این برند قابلیت تبدیل آوا و صداها دریافتی به صداهای طبیعی است و صدا در سمعک زیمنس بسیار واضح و رسا منتقل می شود.

  3. از لحاظ راحتی سمعک های زیمنس بعد از یک روز تبدیل به بخشی از زندگی شما می شود.

حدود قیمت سمعک زیمنس بین ۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان 

 

سمعک استارکی

این مدل سمعک ساخت کمپانی آمریکایی  است که در سال 1971 شروع به کار کرد و اولین سمعک های شنیداری را طراحی نمود و از پیشروهای توسعه تکنولوژی های سمعک محسوب میشود. 

این کمپانی از نظر تولید سمعک هایی با طراحی و آناتومی متفاوت شهرت یافته است و امروزه در بیش از 18 کشور جهان نمایندگی فعال دارد. این سمعک ها از لحاظ فن آوری سری های متفاوتی است. از جمله :

سمعک های سری z (سمعک های بی سیم) که به انواع RIC با گیرنده داخل گوش  -  BTE  گیرنده پشت گوش - ITE   گیرنده داخل گوش  - ITC گیرنده داخل کانال  - CIC گیرنده کاملا داخل کانال تقسیم میشوند.

سمعک های halo  (سمعک بی سیم آیفون) که از انواع RIC گیرنده درون کانال  -  BTE گیرنده پشت گوش گروه بندی میشوند.

سمعک های ساندلنز 2 (سمعک دارای سیم و نامرئی) جز سمعک های نامرئی IIC می باشند.  

(در این نوع سمعک ها به دلیل کوچکی زیاد نمی توان مدارهای اضافی جهت قابلیت بی سیم در آن ها ایجاد نمود.)

سمعک های XINO و...

حدود قیمت سمعک استارکی بین ۹۰۰,۰۰۰ تا ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان 

 

سمعک نامرئی

تا اینجا دلیل قیمت گذاری برندهای مختلف سمعک را با توجه به تکنولوژی ها و کیفیت هر یک از برندهای معتبر بازار بررسی کردیم. اما در این بخش قصد داریم در مورد علت قیمت گذاری سمعک نامرئی توضیحاتی بدهیم. ابتدا دو نکته مهم در مورد سمعک نامرئی را بیان میکنیم که میتوان گفت یکی از این موارد نیز دلیل اصلی قیمت سمعک نامرئی نیز هست. این دو مورد عبارتند از :

1. همه کم شنوایان قادر به استفاده از سمعک نیستند و پس از مشاوره و آزمایش شنوایی سنجی مشخص خواهد شد که شما میتوانید برای درمان مشکل کم شنوایی از سمعک نامرئی استفاده بکنید یا خیر. نکاتی که متخصص شنوایی (ادیولوژیست) برای تجویز سمعک نامرئی در نظر میگیرد را میتوانید بطور  کامل در بخش سمعک نامرئی بخوانید.

2. ساخت سمعک نامرئی مطابق گوش شما - این کار تنها توسط لابراتورهای معتبر ساخت سمعک قابل انجام است و با توجه به قالب گوش  ساخته خواهد شد. کلینیک نیک آوا از معدود لابراتوارهای ساخت سمعک نامرئی در ایران است.

به علت تخصصی بودن این نوع سمعک و قالب گیری گوش و ساخت سمعک نامرئی، قیمت سمعک نامرئی از پایه 2,000,000  تومان قیمت گذاری میشود.

 

سمعک ضد آب

سمعک های ضد آب بدلیل نوع پوشش و ساده بودن ساخت آن میتواند از هر نوع برند، ابعاد و تکنولوژی باشد. پس برای خرید آن با نوع برند تکنولوژی آنرا در نظر بگیرید و به قیمت برندی که بالا انتخاب کرده اید توجه کنید و حدود قیمت سمعک ضد آب را حدود همان قیمت بدانید.

 

 روند درمان کم شنوایی با سمعک

همانطور که دیدن با یک چشم دیدن دشوار است، با یک گوش شنیدن هم سخت است. استفاده از سمعک یک راه حل عالی برای کمک به شما در مدیریت اثرات منفی کم شنوایی است. متخصص شنوایی با توجه به نتایج آزمایش های شنوایی به شما توصیه خواهد کرد که از چه سمعکی استفاده کنید. حال با توجه به انواع مختلف سمعک موجود در بازار کدام یک برای شما مناسب است؟ پاسخ به این سئوال به عوامل مختلفی بستگی دارد که بایستی قبل از خرید سمعک حتما باید به آن توجه کنید. ولی در ابتدا اقدامات لازم برای درمان مشکل کم شنوایی را بررسی میکنیم.

برای شروع درمان شنوایی سه مرحله اصلی را باید انجام داد:

1-    مشاوره با متخصص شنوایی و انجام آزمایشات لازم
2-    در صورت نیاز به سمعک، بررسی سمعک های موجود با توجه به ظاهر، تکنولوژی، برند و قیمت
3-    قالب گیری از گوش و تحویل و تنظیم سمعک

 

هر سوالی که دارید !!! برای انتخاب و نوع تکنولوژی با یک تماس مطرح کنید.

مشاورین متخصص ما بصورت رایگان آماده پاسخ به همه سوالات شما هستند.

 

سمعک نیک آوا نمایندگی تمامی این برندها در ایران است و با ارائه ی گارانتی بی قید و شرط بین المللی و قیمت هایی مناسب و همکاری با تمام بیمه ها آماده ی خدمت رسانی به جامعه کم شنوا می باشد.

 


شما اولین نفری باشید که نظر می دهد

ارسال نظر جدید

کد امنیتی

امتیاز دهید: